Teuta shënjestron Besëlidhjen, tjetër lojtar për Shkëmbin

Postuar: 12/07/2018 - 12:14

Teuta deri më tani ka zyrtarizuar pesë afrime, teksa nga Liria e Prizrenit ka marrë mesfushorët Ron Gashi dhe Florent Avdyli, kurse nga Laçi Sherif Kallakun. Sytë janë hedhur edhe në Kategorinë e Parë, pasi nuk mungojnë lojtarët cilësorë.

Nga Besëlidhja është afruar Edison Ndreca, i cili më parë ka luajtur në Superiore me Laçin, ndërkohë që ka provuar edhe një eksperiencë me Burrelin. Po me lezhjanët është arritur marrëveshja për Sekou Camara, sulmuesin anësor që vjet ishte pjesë e Flamurtarit. Ai arriti të shënojë tre gola dhe tanimë është bërë pjesë e durrsakëve.

Pranë firmës është Oumar Tourad Camara, mesfushori i cili me Besëlidhjen spikati sezonin e shkuar. Camara, me shtatë gola, ishte shënuesi më i mirë i skuadrës së tij, me dy gola më shumë se Edison Ndreca, me të cilin duket se do të jetë shok skuadre sërish këtë sezon në Durrës.

Me lezhjanët ai luan që në janar të vitit 2016, kur u kthye nga Besa, ku Besëlidhja e kishte huazuar. Për shërbimet e tij interesohej edhe Kamza e Kastrioti, por shumë shpejt mund të vijë zyrtarzimi te Teuta.

Miqësorja e nesërme me krutanët do të jetë e rëndësishme për disa prej lojtarëve që kanë mbërritur për provë te durrsakët. Trajneri Shkëmbi do t’i shohë të gjithë me vëmendje, pasi më pas do të hartojë edhe listën e futbollistëve që do të udhëtojnë drejt Ohrit, ku Teuta do të zhvillojë fazën përgatitore.

Momentalisht objektivi kryesor është gjetja e një sulmuesi cilësor, pasi për kapitenin Çyrbja zëvendësuesi është gjetur dhe është pikërisht Sekou Camara. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   FIFA bën me dije se është jashtëzakonisht e kënaqur me peroformancën e arbitrave të saj në Kupën e Botës, Rusi 2018, por edhe me siste

   Kroacia nuk mundi të kthehej në shtëpi së bashku me Kupën e Botës, por sërish ecuria e kësaj kombëtareje ishte e jashtëzakonshme në Ru

   Në pushim të finales së Kupës së Botës, trajneri Dider Deshamp filloi t’i jepte një mesazh kyç futbollistëve të Francës.

Pas Kristi Vangjelit i cili mbajti veshur për shumë vite fanellën e Aris në Superligën greke një tjetër futbollist i kombëtares shqiptare

Pas shumë e shumë tratativave më në fund është arritur akordi, Lewis Hamilton ka rinovuar kontratën e tij më Mercedes Benz.

Në fillim të sezonit të kaluar, Luciano Spalleti u vu në krye të Interit dhe arriti ta ngjisë ekipin në Champions League.

Cristiano Ronaldo ishte goditja e verës në merkato.

Kroacia në Kupën e Botës arriti deri në finale ku u mund nga Franca, por nëse kampionët e botës kanë luajtur 7 ndeshje të plota, nënkampi

Skuadra e Teutës vijon përgatitjet për sezonin e ardhshëm nën drejtimin e trajnerit korçar Blendi Shkëmbi dhe ndihmësve të tij.

Pjesëmarrja në Kupën e Botës është një ëndërr për çdo futbollist, që mbi të gjitha vlen lavdi dhe një të ardhme më të mirë, sidomos kur b