Tottenham me stadiumin më të shtrenjtë në Britani

Postuar: 13/03/2018 - 11:40

Tottenham Hotspur do ta bëjë impiantin e ri në rrënojat e White Hart Lane, stadiumin më të kushtueshëm të futbollit britanik.Skuadra londineze ka zbuluar çmimet e biletave sezonale për impiantin e ri që zëvendëson White Hart Lane dhe që do të ketë një kapacitet maksimal 62 mijë vende.

Spursat po luajnë aktualisht të gjitha ndeshjet e tyre në stadiumin Wembley, duke shpresuar se do të rikthehen në shtëpinë e re në sezonin 2018-19.Krahu jugor i stadiumit, do të presë gati 18 mijë tifozë dhe do të jetë më i madhi në Europë i këtij tipi.

Çmimet e biletave sezonale variojnë nga 800 Paund deri në 2220 Paund për impiantin e ri në Londër. Vendet më të shtrenjta në impiantin që do të prezantojë shumë risi në Premier Lige, do të ofrojnë dhe një bar privat, si dhe kateringun cilësor para dhe gjatë ndeshjes. Tottenham Hotspur ka bërë të ditur se do të ofrohen 42 mijë bileta sezonale, dyfishi i atyre që ofronte White Hart Lane.

Do të jenë në total 60 pika kateringu dhe pijesh në stadium, duke përfshirë dhe një bar në vijën fatale të një porte plot 65 metra i gjatë, më i gjati në Britaninë e Madhe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Lojtari më i mirë i këtij Botërori, si dhe më i miri për kroatët, Luka Modriç, është shprehur i zhgënjyer pas ndeshjes, por në fund de

   Franca u shpall kampione e botës pasi mundi 4-2 Kroacinë në ndeshjen finale të Rusi 2018.

   Për herë të parë në histori, Kroacia doli në finalen e Botërorit, por e humbi atë me rezultatin 4-2 me Francën.

   E gjihe Franca eshte në festë, pasi ekipi përfaqësues u shpall kampion bote, duke mundur në finalen e Rusi 2018 Kroacinë me rezultatin

   Franca ja ka dalë që të fitojë ‘luftën’ në Rusi, duke u bërë për herë të dytë ‘pronare’ e Kupën e Botës në Futboll.

   Marko van Basten ka kritikuar ashpër sulmuesin e Brazilit Nejmar, duke thënë se për shkak të sjelljes së tij në ndeshjet  e Kupës së B

   Për herë të parë në historinë e kombëtares belge ata mundën të renditeshin të tretët në një kupë botë pasi arritën të mposhtin në fina

   Pavarësisht konfirmimeve që erdhën mesjavën e kaluar, Jose Sampaoli nuk do të jetë më trajner i Argjentinës.

   Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis zbuloi një një prapaskenë shumë interesante, paraditen e sotme.

   Dajan Shehi është rikthyer te Teuta, por nuk do të luajë sërish me durrsakët, pasi është vendosur që të huazohet.