Tradita vazhdon, Inter dhe Bayern krenohen me statistikën e veçantë!

Postuar: 12/07/2018 - 16:30

Tradita vazhdon. Me kualifikimin e Kroacisë në finalen e Kupës së Botës Rusi 2018-të, Interi dhe Bayern Munich janë dy klubet e vetme që kanë minimalisht nga një lojtar në finalen e Botërorit që nga viti i largët 1982. Një stastikë sa e veçantë aq edhe domethënese.

Tashmë mbetet për tu parë nëse trajneri i gjelave Didier Deschamps do t’i japë disa minuta mesfushorit të Bayernit Tolisso në finalen e Luzhnikit ndaj kroatëve për të mos e prishur traditën që zgjat prej plot 36 vitesh.

Nëse Perisic dhe Brozovic janë dy titullarë fiksë te Kroacia dhe Interi e ka sigurtë që një lojtar zikaltër do të luajë edhe në finalen e Moskës, Tolisso është një alternativë e vlefshme në mesfushën e Francës që aktivizohet përgjithshësisht nga stoli. Ja dhe lista e plotë e futbollistëve të Bayernit dhe Interit që kanë luajtur në finalet e Kupës së Botës që nga viti i largët 1982.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   FIFA bën me dije se është jashtëzakonisht e kënaqur me peroformancën e arbitrave të saj në Kupën e Botës, Rusi 2018, por edhe me siste

   Kroacia nuk mundi të kthehej në shtëpi së bashku me Kupën e Botës, por sërish ecuria e kësaj kombëtareje ishte e jashtëzakonshme në Ru

   Në pushim të finales së Kupës së Botës, trajneri Dider Deshamp filloi t’i jepte një mesazh kyç futbollistëve të Francës.

Pas Kristi Vangjelit i cili mbajti veshur për shumë vite fanellën e Aris në Superligën greke një tjetër futbollist i kombëtares shqiptare

Pas shumë e shumë tratativave më në fund është arritur akordi, Lewis Hamilton ka rinovuar kontratën e tij më Mercedes Benz.

Në fillim të sezonit të kaluar, Luciano Spalleti u vu në krye të Interit dhe arriti ta ngjisë ekipin në Champions League.

Cristiano Ronaldo ishte goditja e verës në merkato.

Kroacia në Kupën e Botës arriti deri në finale ku u mund nga Franca, por nëse kampionët e botës kanë luajtur 7 ndeshje të plota, nënkampi

Skuadra e Teutës vijon përgatitjet për sezonin e ardhshëm nën drejtimin e trajnerit korçar Blendi Shkëmbi dhe ndihmësve të tij.

Pjesëmarrja në Kupën e Botës është një ëndërr për çdo futbollist, që mbi të gjitha vlen lavdi dhe një të ardhme më të mirë, sidomos kur b