U fut i armatosur në fushë, shpallet në kërkim presidenti i PAOK-ut

Postuar: 12/03/2018 - 14:11

Policia greke ka shpallur në kërkim presidentin rus të PAOK-ut, Savidis, pas incidentit të ndodhur në ndeshjen e djeshme ndaj AEK, ku ky i fundit hyri në fushën me pistoletë në brez duke kërcënuar gjyqtarin.

Pas këtij momenti, rusi i kërkoi skuadrës që të tërhiqej nga fusha, ndërkohë ndeshja u ndërpre në minutat e fundit. Mediat greke raportojnë se presidenti i PAOK-ut nuk po kërkohet për armëmbajtje, pasi pistoletën e kishte me leje, por për faktin që hyri i armatosur në fushë dhe kërcënoi gjyqtarin.

Ky incident ka bërë bujë në të gjitha mediat ndërkombëtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-mesfushori i Bayernit, Ditmar Haman, i surprizoi të gjithë javën e shkuar me komentin e tij për “Sky”, kur pranoi: “Unë e di që Bayer

Teuta mundi me vështirësi 63-61 Vllazninë në Durrës, ndeshje me rivalitet dhe emocione deri në fund.

Java e 16-të e Kampionatit Kombëtar në Basketboll për femra riktheu duelet e mëdha mes ekipeve pretendente për titull, ku në sallën e re

Andres Iniesta duket se këtë verë nuk do të lërë vetëm Barcelonën, por edhe përfaqësuesen spanjolle.

Pas dy ditësh pushim të akorduar nga stafi teknik, Teuta u rikthehet përgatitjeve në terren, në kuadër të ndeshjes me Laçin.

Trajneri i Tiranës U 17, Migen Memelli, i cili u sulmua sot me thikë teksa skuadra bënte stërvitje, ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë

   Kombëtarja shqiptare vazhdon me përgatitjet në terren në kuadër të miqësores me Norvegjinë që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. 

Askush nuk mendonte se ai do të arrinte deri këtu, por ajo paraqitje në miqësoren e verës kundër Bayern Munchen bërë që të sigurojë një v

Përveçse po ‘pushton’ Premier Leaguen, me golat dhe asistet e tij të pafundme, Muhamed Salah ka ‘pushtuar’ tashmë edhe vendin e tij të li

Floyd Mayweather befasoi të gjithë me deklaratën për vendimin e marrë prej tij për të investuar në futboll.