Çelsi refuzon Luis Enriken: Është arrogant

Postuar: 19/05/2018 - 20:28

   Te skuadra londineze ishte përfolur kohët e fundit për ardhjen e trajnerit spanjoll, Luis Enrike në “Stamford Bridge”. Blutë e Londrës janë në fakt, të interesuar për një drejtues të ri në pankinë, pasi janë të pakënaqur me rezultatet e trajnerit aktual.

Antonio Konte që nuk arriti të çonte skuadrën në Champions për sezonin e ardhshëm, duke u renditur në vendin e pestë me 70 pikë, 5 më pak se Liverpuli.

Por, duket se drejtuesit e klubit kanë refuzuar të marrin si zëvendësues Enriken, pasi atyre nuk iu pëlqen sjellja e tij, duke e cilësuar shumë arrogant dhe jo të përshtatshëm për Çelsin. Enrike mund të përfundojë tek Arsenali në vend të larguarit Arsen Venger.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Rusia i ka befasuar të gjithë edhe në ndeshjen e dytë në grupe.

   Senegali ka marrë një fitore befasuese dhe shumë të rëndësishme përballë Polonisë në ndeshjen e vlefshme për Grupin G të Kupës së Botë

   Ashtu siç ndodhi me Champions, UEFA ka ndarë në grupe skuadrat edhe për shortin e turit të parë në Europa League.

   Në dukje ishte një lojë pa asnjë rrezik, ajo që po bënin lojtarët e Brazilit në stërvitjen e ditës së sotme.

   Pas mediave braziliane që e kanë quajtur ‘një katastrofë të vërtetë’, Neymar është vënë në lojë nga ish-ylli i Mancheter United, Eric

Mohamed El-Shenawy, portieri i Egjiptit ishte protagonist absolut në sfidën ndaj Uruguait, ku bëri pritje të panumërta ndaj kundërshtarit

Në Moskë është zhvilluar finalja e “Futboll për miqësi” ku fitues ka dalë ekipi i quajtur “Shimpanze”.32 ekipe me fëmijë nga 211 vende dh

3 zyrtarizime në një ditë për Atleticon e Madridit.

Tirana interesohet për Ardit Hilën. Ish-mesfushori i Teutës shihet si një alternativë për këtë repart.

Fitorja e Suedisë, ka bërë që ekipi që la jashtë Botërorit Italinë, të fusë në panik edhe një kombëtare tjetër të madhe.