Gara në FSHF/ Armand Duka zyrtarizon kandidaturën

Postuar: 11/01/2018 - 12:07

Armando Duka, kreu aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit ka regjistruar kandidaturën për një mandat të dytë në krye të FSHF-së.

Përmes një postimi në Facebook, Duka shkruan se e mori këtë vendim pasi ia kishin kërkuar edhe anëtarët e e tjerë të FSHF-së.

STATUSI I PLOTË

Së bashku për futbollin 

Ndihem jo vetëm i detyruar por mbi të gjtha i vlerësuar dhe i respektuar që një pjesë e konsiderueshme e komunitetit të futbollit dhe anëtarëve të Federatës Shqiptare të Furbollit ka kërkuar rikandidimin tim në rolin e presidentit të ketij institucioni.  

Pas konsultave me faktorë të rëndësishëm dhe grupe interesi që përfaqësojnë të gjjtha kategoritë, moshat dhe gjinitë vendosa të rikandidoj i bindur se të gjthë bashkë përfshirë dhe ju që nuk keni të drejtë vote mund të vazhdojmë se bashku një rrugë e cila në mënyrë të pashmangshme na ka dërguar te progresi. 

Masivizimi i futbollit, fëmijët, të rinjtë, femrat, rezultatet e skuadrës Kombëtare me objektivin madhor për kualifikimin në EURO 2020 dhe Kupën e Botës 2022, arritjet e klubeve në arenën ndërkombëtare, politikat e futbollit dhe e ardhmja e garantuar më japin besim se sërish do vendosim për një futboll shqiptar gjjthnjë e më të mirë.  

Që nga ky moment jam në dispozicion te të gjjthë anëtarëve te Asamblesë Zgjedhore. 

Me respekt Armand Duka

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ishte në Korçë sot, ku i dha titullin kampion Skënderbeut dhe bëri edhe nj

   Nëse në Shkodër ka lot, për rënien e Vllaznisë në Kategorinë e Parë, në Korçë ka festë dhe fishekzjarre.

   Bie Vllaznia, shpëton Kamza ndërsa Luftëtari dhe Laçi sigurojnë kualifikimin në Europa League.

Një kompani e njohur dhe e fuqishme kanadeze në pronësi të Michael Latifi, i cili është babai i pilotit kolaudator të skuadrës së Force I

Argjentina humbet një nga tre portierët e listës përfundimtare pak më shumë se tri javë nga starti i Botërorit.

Atalanta e Fiorentina po fërkojnë duart pas përgjigjes negative të UEFA-s për drejtuesit e Milanit, të cilët kishin propozuar një marrëve

Shumë tifozë të Gjilanit kishin udhëtuar drejt Pejës për të ndjekur ndeshjen finale mes Prishtinës dhe Dritës.

Presidenti i Ganës, Nana Akufo-Addo, ka urdhëruar arrestimin e kreut të Federatës së Futbollit të këtij vendi, Kwesi Nyantakyi, njëkohësi

Carlo Ancelotti dhe Aurelio De Laurentiis, tri orë në një takim kokë më kokë në kryeqytetin italian, Romë.

Gianni De Biasi është shumë pranë kthimit në stol, por mbetet për t’u përcaktuar në krye të një klubi apo të një kombëtareje.