Hamburgu zbret nga kategoria por nuk fal

Postuar: 19/05/2018 - 18:44

   Për Hamburgun është viti zero, sezoni më i zi në historinë e vet të lavdishme, që u njollos, sepse për herë të parë në historinë e Bundesligës klubi verior zbret një kategori më poshtë.

Ora e lavdishme në stadiumin e Hamburgut, që numëronte vitet, muajt, ditët, minutat e sekondat e kaluara nga Hamburgu në Bundesligë, tashmë është zeruar dhe është graduar që të matë vitet që nga themelimi i Hamburgut, në shekullin e 19-të sipas drejtuesve të Hamburgut, edhe pse zyrtarisht viti i themelimit me emrin Hamburg është 1919.

Të dëshpëruar nga rrënimi i “Dinosaurit”,  siç njihet Hamburgu, shumë tifozë kanë braktisur stadiumin: plot 750 të abonuar kanë munguar në më shumë se 35% të ndeshjeve shtëpiake, që do të thotë të paktën 6 nga 17 ndeshjet e kampionatit të fundit.

Diçka e tillë në Gjermani është sakrilegj, ndaj Hamburgu ka marrë masa, sepse abonimi në Gjermani është diçka e shenjtë.Tradhtarët janë “pushuar nga puna”, sepse u është fshirë abonimi menjëherë pas përfundimit të sezonit dhe do të zëvendësohen nga tifozë të tjerë besnikë, duke qenë se lista e pritjes për abonim është shumë e gjatë.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Samuel Eto’o i ka dhënë lamtumirën Europës dhe do të vijojë karrierën e tij në vendin pritës të Botërorit 2022, Katar.

Granit Xhaka ndjeu zemërimin e tifozëve të Arsenalit pas ndeshjes së tij të dobët kundër Mançester Sitit, deri në pikën sa shumë prej tyr

Teuta e nis kampionatin me Flamurtarin. Një derbi bregdetar që pritet me interes.

   Besir Ramadani i Shkupit dhe dy futbollistët e Shkëndijës, Omar Imeri dhe Arbin Zejnullai do të përfaqësojnë Shqipërinë.

   Si një maratonomake e vërtetë, Volha Mazuronak fitoi garën e saj të parë në këtë disiplinë në Kampionatin Europian të Shumësportëshit,

   Luka Modriç ka udhëtuar për në Talin me Realin e Madridit, ku do të marrë pjesë në ndeshjen e Superkupës së Europës, ndaj Atletikos, p

   Trofeu “Pascucci” ka zbuluar se kush do të jetë kapiteni i ri i Teutës.

   Dario Skuderi ishte një lojtar i panjohur deri dy vite më parë, kur në shtatorin e 2016-ës pësoi një dëmtim horror gjatë një ndeshje m

   Një episod mjaft i çuditshëm është regjistruar në Kategorinë e Dytë të Polonisë, në ndeshjen GKS Jastrzebie-Chojniczanka, e cila përfu