Ish-kryeministri dorëzon mandatin e deputetit, kandidon përballë Dukës

Postuar: 11/01/2018 - 20:56

  Bashkim Fino do të jetë një nga kandidatët për kreun e FSHF-së në zgjedhjet e 7 shkurtit dhe rrjedhimisht, rivali kryesor i Dukës për këtë post.

Ai e ka pranuar kete ne emisionin “Rubrika Sportive” ne RTSH, ku deklaroi:

“Besoj se trajnerin s’e bëj dot por mendoj se është momenti dhe koha të bëj një ndryshim në futbollin shqiptar, të krijojmë një imazh të ri për futbollin, të krijojmë të përmirësojmë imazhin dhe duke falenderuar të gjthë dashamirësit e mi, jam në një garë me mikun tim Duka, kjo s’ka të bëjë me një garë të ashpër, secili ka platformën e vet, por kënaqësia ime do ishte të kishte dhe kandidatë të tjerë. Me platformën që kam dorëzuar..” 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ka mjaftuar vetëm një “cicërimë” në rrjetet sociale e presidentit De Laurentiis, të mërkurën pasdite, për të mbyllur përfundimisht tri

Cristiano Ronaldo është i gjithi i përqëndruar në finalen e Kievit.

Dy ndeshjet e vlefshme për gjysmëfinalen e Champions League mes Liverpool dhe Romës nuk kanë kaluar pa telashe, e duket duket se 2 ekipet

Nuk kanë të ndalur telashet për "yjet" e futbollit me drejtësinë.

Mediat italiane raportojnë se ka mosmarrëveshje dhe tensione mes drejtuesve të Milanit pas vendimit të UEFA-s për Financial Fair Play.

Andres Iniesta, pak pasi ka festuar lamtumirën me klubin e tij, Barcelonën, nuk ka ngurruar të bëjë edhe zyrtarizimin në Japoni.

Tashmë nuk ka asnjë dyshim, pasi çdo gjë është zyrtare.

Teuta siguroi mbijetesën këtë sezon. Faktikisht, një sezon që u nis me pretendime të mëdha.

   Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ishte në Korçë sot, ku i dha titullin kampion Skënderbeut dhe bëri edhe nj

   Nëse në Shkodër ka lot, për rënien e Vllaznisë në Kategorinë e Parë, në Korçë ka festë dhe fishekzjarre.