Itali, vendosen baste për trajnerin e ri të kombëtares

Postuar: 06/12/2017 - 15:07

   Në Itali, përzgjedhja e trajnerit është shndërruar edhe në një “bast” për t’u parashikuar se cili do të pasojë Venturën në krye të “axurrëve”.

Pas deklaratës së bërë, trajneri Karlo Ançeloti kuotohet tashmë me koeficientin 4.5 dhe jo më 2.2 siç raportojnë mediat italiane.

Në listë, pas tij si pretendentë të mundshëm me koeficientin 7 renditen Konte, Ranieri dhe Kapelo.

Mirëpo, sipas “Corriere Dello Sport”, një prej kandidatëve që gjendet në listë është edhe Xhani De Biazi.

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare dhe ish-tekniku i shkarkuar nga Alavesh në Spanjë së fundmi kuotohet me koeficientin 12.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për tifozët kundërshtarë në futbollin italian, Juventusi është një skuadër që nuk do të pastrohet asnjëherë nga njolla e trukimeve, sidom

Mbrojtësi i Vijarealit, Ruben Semedo, është arrestuar nga policia pas një incidenti të dhunshëm brenda shtëpisë së tij, brenda së cilës t

Reali i Madridit dhe Barcelona e kanë parë emrin e tyre mes skuadrave që janë përfshirë në listën e ndeshjeve të trukuara, por fatmirësis

Në javët e fundit nuk kanë qenë të pakta zërat që e largojnë teknikun italian të Chelsea nga Londra, kjo edhe për shkak të rezultateve jo

Në kulmin e debatit mbi shitjen e Milanit, është përfshirë për të thënë fjalën e tij edhe Silvio Berlusconi, ish-president i kuqezinjve,

Grabitet shtëpia e Philipe Coutinhos, futbollistit brazialian që në merakton e janarit iu bashkua Barcelonës nga radhët e Liverpoolit.

Grabitet shtëpia e Philipe Coutinhos, futbollistit brazilian që në merakton e janarit iu bashkua Barcelonës nga radhët e Liverpoolit.

Ajo ndaj Vllaznisë është me të vërtetë një disfatë veçanërisht e rëndë për Teutën që tani shikon veten 4 pikë larg rivalëve kuqeblu në lu

Kuqezinjtë po kalojnë një moment pozitiv në kampionat dhe, nën urdhrat e Gatuzos, janë vënë në ndjekje të Interit dhe njëkohësisht janë n

Te Partizani shfrynë ndaj arbitrit dhe Federatës Shqiptare të Futbollit që sipas drejtorit të të kuqëve po falsifikojnë kampionatin.