Moment i sikletshëm, patinatores koreane i hapet kostumi gjatë garës (VIDEO)

Postuar: 12/02/2018 - 12:00

Patinatorja koreane Yura Min ka kaluar një moment delikat gjatë garës të patinazhit artistik për skuadra në Lojërat Olimpike “Pyeongchang 2018”.

Gjatë kohës që patinonte në pistë me partnerin e saj Alexander Gamelan, kopsa që mbante të mbërthyer pjesën e sipërme të uniformës sportiste është hapur.

Për disa çaste patinatorja koreane ka garuar me uniformën e hapur në pjesën e pasme dhe gati e zhveshur në pistë kur ngrinte duart, por disa herë ka ndërhyrë për t’u mbuluar dhe rregulluar uniformën sportive.

Çifti e mbylli me vështirësi garën, duke u renditur në vendin e 9-të dhe grumbulloi 51,97 pikë nga juria.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, foli në një konferencë për shtyp para ndeshjes me Kukësin në “Zeqir Ymeri”. Ai foli për sfidën nsaj K

Ish-futbollisti i Kombëtares spanjolle, i Realit të Madridit, Liverpoolit dhe Bayern Munchen, Xabi Alonso rrezikon të shkojë në burg për

Goga Basket është rikthyer në krye të renditjes së Kampionatit Kombëtar të Basketboll për femra, Grupi A, pas ndeshjes së luajtur dhe fit

Episodi që ndodhi pardje në minutën e 50-të në takimin midis Beshiktashit dhe Bajernit në Stamboll, ku një mace hyri në fushën e lojës dh

Rodrigo Silva, është një nga talentet më premtues të skuadrës braziliano Santos. Ai cilësohet si pasardhësi i denjë i Nejmarit.

Tashmë është zyrtare, në Botërorin Rusi 2018-të që do të zhvillohet verën e ardhshme, do të përdoret sistemi VAR.

Luhet në dy ditë, të dielën dhe të hënën java e 26-të e Kategorisë Superiore me futbollin që kthehet vetëm pak ditë pas turnit ndërjavor

Barazimi i fundit me Skënderbeun ishte paksa i dhimbshëm për Teutën që u ndëshkua vetëm në fund nga ana e korçarëve.

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazëz çerekfinale të Ligës së Europës, ku janë përcaktuar edhe 4 çiftet.

Përcaktohen 4 çiftet çerekfinaliste të UEFA Champions League nga shorti i hedhur në Nyon Zvicrës.