Parma rikthehet në Serinë A, Entella në Play Out

Postuar: 19/05/2018 - 18:17

   Pas Empolit, Parma është skuadra tjetër që do të rikthehet në Serinë A, duke filluar që nga sezoni i ardhshëm. Emilianët arritën të triumfojnë me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Spezias dhe të përfitojnë maksimalisht nga barazimi i Frosinones në shtëpi ndaj Foggias, për t’u renditur në vendin e dytë.

Nga ana tjetër, pikërisht Frosinone, Bari, Palermo, Venecia, Cittadella dhe Perugia, do të diskutojnë Play Off-in me njëra-tjetrën, për të përcaktuar skuadrën e 3-të që do të ngjitet në Serinë A.

Sa i përket rënies në Serinë C, fati i keq ka qenë me Novarën, Ternanën dhe Pro Vercellin, ndërsa Virtus Entella dhe Avellino ia dolën të sigurojnë edhe një shans në Play Out, për të diskutuar mbijetesën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rusia ndez alarmin e kuq për mungesë birre, pijen e preferuar të tifozëve në këtë Kupë Bote.

Merkato është prioriteti kryesor i drejtuesve të Teutës, megjithatë vëmendje të madhe po merr edhe faza përgatitore.

Mbizotërimi i futbollit si sporti më i ndjekur në botë është aq i qartë, sa nuk duhet të jetë surprizë për askënd që të shohë emrin e fut

   Spanja ka marrë një fitore të vuajtur por shumë të rëndësishme përballë Iranit.

   Nuk është e lehtë për asnjë italian, i pasionuar për futbollin, për ta parë Kupën e Botës pa ekipin e tyre kombëtar si protagonist dhe

   Uruguai ka marrë një fitore të vështirë, por me shumë vlerë përballë Arabisë Saudite.

   Mesut Ozil është bërë shënjestra e Lothar Matthaus, pasi ky i fundit, fitues i Kupës së Botës në vitin 1990, fajëson yllin e Arsenalit

ISIS vazhdon me kërcënimet. Kësaj herë “viktimë” ka qenë Lionel Mesi.