Salah kërkon shtëpi në Madrid

Postuar: 15/04/2018 - 21:11

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, është në kërkim të një shtëpie në Madrid para transferimit në kryeqytetin spanjoll, sipas Diario Gol.

Ish-bashkëlojtari i tij, Philippe Coutinho, e ka informuar Lionel Messin se Real Madridi do ta transferojë anësorin egjiptian në “Bernabeu” gjatë verës.

Media spanjolle pohon se Coutinho ende i ruan kontaktet me ish-bashkëlojtarë nga Premierliga dhe se atij i është thënë se cilat janë synimet e Salah.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Moskë është zhvilluar finalja e “Futboll për miqësi” ku fitues ka dalë ekipi i quajtur “Shimpanze”.32 ekipe me fëmijë nga 211 vende dh

3 zyrtarizime në një ditë për Atleticon e Madridit.

Tirana interesohet për Ardit Hilën. Ish-mesfushori i Teutës shihet si një alternativë për këtë repart.

Fitorja e Suedisë, ka bërë që ekipi që la jashtë Botërorit Italinë, të fusë në panik edhe një kombëtare tjetër të madhe.

   Anglia merr një fitore me frymën e fundit.

   Skuadra e Arabisë Saudite ishte duke udhëtuar për në Rostov, ku do të zhvilloje ndeshjen e dytë, por avioni i tyre është pushtuar nga

   Belgjika ka marrë një fitore të pastër me shifrat 3-0 në ndeshjen e parë të Botërorit.

   “Islandezët hanë shumë mish dhe çokollata që kur janë fëmijë ndaj janë edhe aq të fortë”, iste batuta e Murinjos gjatë analizës pas nd

   Mesfushori i Zvicrës, Valon Behrami, ishte një nga më të dalluarit në sfidën e djeshme, duke “futur në xhep”, yllin brazilian Nejmar.