Shearer sulmon Neymar për simulimet: Je patetik. Mjaft, jemi të ngopur!

Postuar: 03/07/2018 - 17:44

   Alan Shearer, gjithashtu, ka përfituar nga ndeshja Brazil-Meksikë në 1/8 finale të Botërorit të Rusisë që të kritikojë Neymarin për qëndrimin e tij.

“Ai është absolutisht patetik. Nuk ka dyshime mbi aftësitë e tij, ai është një lojtar i madh…, por është me të vërtetë i dhembshëm kur rrëzohet në fushë dhe bën sikur të jetë në agoni”, – tha ai.

Miti i futbollit anglez, gjithashtu, i dërgoi një mesazh brazilianit në rrjetet sociale: “Mjaft, ne jemi të ngopur”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teksa të gjithë komentojnë rezultatin e finales së Kupës së Botës, Francë-Kroaci, dhe gjykimin e argjentinasit Pitana, ish-sulmuesi dhe t

Në kohën kur të gjithë ishin mes emocioneve të forta teksa ndiqnin kurorëzimin e kampioneve të botës në Rusi, jo të gjithë ishin të vëmen

Ishte Botërori më i shtrenjtë i historisë dhe më i pasuri gjithashtu.

Shpëtim Moçka nuk do të jetë më pjesë e Teutës në sezonin e ardhshëm.

   Lojtari më i mirë i këtij Botërori, si dhe më i miri për kroatët, Luka Modriç, është shprehur i zhgënjyer pas ndeshjes, por në fund de

   Franca u shpall kampione e botës pasi mundi 4-2 Kroacinë në ndeshjen finale të Rusi 2018.

   Për herë të parë në histori, Kroacia doli në finalen e Botërorit, por e humbi atë me rezultatin 4-2 me Francën.

   E gjihe Franca eshte në festë, pasi ekipi përfaqësues u shpall kampion bote, duke mundur në finalen e Rusi 2018 Kroacinë me rezultatin

   Franca ja ka dalë që të fitojë ‘luftën’ në Rusi, duke u bërë për herë të dytë ‘pronare’ e Kupën e Botës në Futboll.

   Marko van Basten ka kritikuar ashpër sulmuesin e Brazilit Nejmar, duke thënë se për shkak të sjelljes së tij në ndeshjet  e Kupës së B