Takaj kapet me gazetaren: Rivalët tanë janë ata që të flasin ty në vesh

Postuar: 16/04/2018 - 08:34

Ardjan Takaj ka qenë ironik dhe deri diku i ashpër me Hygerta Sakon pak më parë në emisionin "Rubrika Sportive" në RTSH. Kur moderatorja e emisionit e ka pyetur se kush janë kundërshtarët e Partizanit, të cilët e dinin që në shtator se Skënderbeu do të dënohej ai iu përgjigj:

"Kundërshtarët tanë janë aty. I keni edhe ju aty, pyesni regjisorin. Pyet atë që të flet ty tek veshi", i tha presidenti i Skënderbeut Hygerta Sakos.

Ajo iu përgjigj aty për aty duke i thënë: "T’i them Lulit?". "Po, thuaji Lulit të vogël…", i tha Takaj, duke bërë sërish ironi.

Një ditë më parë ai zbuloi mesazhet e ish-drejtorit të Partizanit, Dritan Dervishi, i cili mes të tjerave i thoshte Takajt se regjisori i akuzave që vinin nga Shqipëria ishte Pano Xhixho, drejtori i departamentit të sportit në RTSH. Nuk dihet nëse dje me fjalën “regjisor” ai i referohej pikërisht Xhixhos. /PanoramaSport/

(Mesazhet e publikuara…)

sms1

sms2

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Moskë është zhvilluar finalja e “Futboll për miqësi” ku fitues ka dalë ekipi i quajtur “Shimpanze”.32 ekipe me fëmijë nga 211 vende dh

3 zyrtarizime në një ditë për Atleticon e Madridit.

Tirana interesohet për Ardit Hilën. Ish-mesfushori i Teutës shihet si një alternativë për këtë repart.

Fitorja e Suedisë, ka bërë që ekipi që la jashtë Botërorit Italinë, të fusë në panik edhe një kombëtare tjetër të madhe.

   Anglia merr një fitore me frymën e fundit.

   Skuadra e Arabisë Saudite ishte duke udhëtuar për në Rostov, ku do të zhvilloje ndeshjen e dytë, por avioni i tyre është pushtuar nga

   Belgjika ka marrë një fitore të pastër me shifrat 3-0 në ndeshjen e parë të Botërorit.

   “Islandezët hanë shumë mish dhe çokollata që kur janë fëmijë ndaj janë edhe aq të fortë”, iste batuta e Murinjos gjatë analizës pas nd

   Mesfushori i Zvicrës, Valon Behrami, ishte një nga më të dalluarit në sfidën e djeshme, duke “futur në xhep”, yllin brazilian Nejmar.