Tifozët e nevrikosur i vjedhin makinën gjyqtarit…

Postuar: 13/03/2018 - 12:52

Vendimet e diskutueshme të gjyqtarëve ndonjëherë i detyrojnë tifozët të reagojnë në mënyrë të keqe. Ka nga ata që i pranojnë dhe nga ata që reagojnë me kore dhe ofendimeve, por ka edhe nga ata që i kalojnë caqet.

Ndonjëherë tifozët futen në fushë, por këtë herë ata kanë shkuar deri aty sa i kanë vjedhur makinën! Kjo është ajo që ka ndodhur në Sywell, qytezë në Northamptonshire në Angli, atje ku disa tifozë kanë vendosur të hakmerren me gjyqtarin, duke e lënë pa makinë.

Në ndeshjen e javës së kaluar formacioni mik ka gjetur golin e barazimit të përkohshëm 1-1, me një penallti të diskutueshme dhe pas një goli të anuluar për vendasit. Në pjesën e dytë Sywell pësoi edhe një gol tjetër, duke arritur më pas të gjejë barazimin 2-2, çerekore para fundit.

Në minutën e 90-të, vendasit arritën të shënojnë edhe golin e fitores, por gjyqtari e anuloi. Nuk mbaron me kaq, gjyqtari e shtoi ndeshjen 13 minuta dhe në minutën  fundit, Enfield gjeti golin e tretë me kundërsulm duke marrë tre pikët.

Këto seri episodesh kanë shkaktuar tërbimin e tifozëve kuqezi që në fund të ndeshjes kanë vjedhur makinën e gjyqtarit, një Peugeot 307, e cila gjithsesi u kthye mbrapsht pak orë më vonë, pas një apeli të klubit në “Twitter”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumica e lojtarëve mund ta ëndërrojnë të veshin fanellën e Barcelonës, por ka dhe nga ata që e refuzojnë.

   Kryefjalë e këtij sezoni në La Liga sërish mbeten ata, ikonat e futbollit botëror, portugezi Ronaldo dhe argjentinasi Messi.

   Lionel Messi po shkëlqen në La Liga dhe Champions, por ndien që tani presionin e Kupës së Botës që po afron, ku Argjentinës së tij i d

Ardit Hila, u shpall lojtari më i mirë i takimit mes Lushnjës dhe Teutës.

Ne kishim vlerësuar ndeshjen në maksimum. Përpos zërave që mund të thonin që ndeshja ishte e lehtë në letër.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi i Teutës ka reaguar në lidhje me zërat për tolerim në ndeshjen Lushnja-Teuta, duke mohuar k

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, foli në një konferencë për shtyp para ndeshjes me Kukësin në “Zeqir Ymeri”. Ai foli për sfidën nsaj K

Ish-futbollisti i Kombëtares spanjolle, i Realit të Madridit, Liverpoolit dhe Bayern Munchen, Xabi Alonso rrezikon të shkojë në burg për

Goga Basket është rikthyer në krye të renditjes së Kampionatit Kombëtar të Basketboll për femra, Grupi A, pas ndeshjes së luajtur dhe fit