Tifozët rrahin futbollistët miq, 4 lojtarë përfundojnë në spital (VIDEO)

Postuar: 12/02/2018 - 21:57

   Futbolli turk është tronditur nga një ngjarje e rëndë, ku viktimë kanë mbetur lojtarët. Në ndeshjen që Yeni Çanspor zhvillonte ndaj Sultangazi, ka ndodhur një rrahje masive pas përfundimit të takimit.

Sfida përfundoi me rezultatin e barabartë 2-2, ndërsa kanë qenë tifozët vendas ata që u futën në fushë dhe filluan të godisnin futbollistët miq. Dhuna dhe barbarizmi vazhdoi më pas edhe në dhomat e zhveshjes. 4 prej lojtarëve janë dërguar menjëherë në spital me dëmtime të rënda.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos hyn në histori si futbollisti që është ndëshkuar me më shumë kartonë të verdhë në La Liga.

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar nderoi 10 sportistët e vitit në në një ceremoni të ditës së djeshme.

Në Iran ka ligje të rrepta për femrat, qoftë edhe për të parë një ndeshje futbolli në stadium.

Ish mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Renato Arapi ka marrë një fanellë nga ylli brazilian i PSG-së, Neymar Jr.Renato Arapi prej pothuaj

Humbja me Vllazninë në “Loro Boriçi” duket se hapi “plagët” e vjetra të Teutës.

Për tifozët kundërshtarë në futbollin italian, Juventusi është një skuadër që nuk do të pastrohet asnjëherë nga njolla e trukimeve, sidom

Mbrojtësi i Vijarealit, Ruben Semedo, është arrestuar nga policia pas një incidenti të dhunshëm brenda shtëpisë së tij, brenda së cilës t

Reali i Madridit dhe Barcelona e kanë parë emrin e tyre mes skuadrave që janë përfshirë në listën e ndeshjeve të trukuara, por fatmirësis

Në javët e fundit nuk kanë qenë të pakta zërat që e largojnë teknikun italian të Chelsea nga Londra, kjo edhe për shkak të rezultateve jo

Në kulmin e debatit mbi shitjen e Milanit, është përfshirë për të thënë fjalën e tij edhe Silvio Berlusconi, ish-president i kuqezinjve,