Bashkëthemeluesi i WhatsApp jep dorëheqjen

Postuar: 01/05/2018 - 09:49

Shefi ekzekutiv i WhatsApp, Jan Koum, do të heqë dorë nga aplikacioni popullor i komunikimit.

Në një postim në Facebook ai tha se ishte duke marrë pak kohë për të bërë gjëra të tjera që i pëlqejnë jashtë teknologjisë.

Megjithatë, sipas një raporti të Washington Post më herët të hënën, Koum ishte ndeshur me kompaninë mëmë Facebook mbi strategjinë e WhatsApp.

Ai gjithashtu kundërshtoi përpjekjet e Facebook-ut për të përdorur të dhënat personale të WhatsApp dhe për të reduktuar standardet e kompanisë mbi enkriptimin.

Brian Acton dhe Koum, bashkëthemeluan WhatsApp në vitin 2009, përpara se t’ia shisnin atë Facebook-ut në 2014-n për 19 miliardë dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pavarësisht se mban një profil publik në Instagram, gjithëkush mund të ketë ndonjë followers që nuk do donte ta ndiqte për arsye nga më t

Aplikacioni WhatsApp nga dita në ditë sjell risi të reja për përdoruesit për të lehtësuar punën e tyre.

Mund të bëhet shumë shpejt e detyrueshme, një pajisje e cila aplikohet në ndenjësen e fëmijëve në makinë, në mënyrë që të evitohen tragje

   Përdoruesit e rrjetit social, Instagram në të gjithë botën kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove mbrëmjen e sotme.

Të pasurit një iPhone është mënyra më e mirë për të përcaktuar nëse dikush është i pasur ose jo.

Rrjeti social “Facebook” është duke bërë disa testime për të shtuar një opsion të ri në aplikacionin që përdoret në smartphone.

   Wikipedia në Itali ka bllokuar lexuesit nga faqja e saj, në shenjë proteste për një ligj të Bashkimit Evropian rreth të drejtave të au

   Përdoruesit e Instagramit tashmë mund të shtojnë muzikë në “Story”-t e tyre, duke bashkuar fotot ose videot me këngët e preferuara.

Po, bateritë e telefonave tanë celularë nuk janë të mira sepse mezi zgjasin një ditë.

   Lëvizja “koha e mirëshpenzuar” që është duke gjithëpërfshirë teknologjinë mund të vijë në Facebook.