Bie “Whatsapp-i” për 40 minuta, probleme edhe në Shqipëri

Postuar: 03/11/2017 - 10:19

Një ndër aplikacionet e komunikimit më popullor në botë “WhatsApp” doli jashtë funksionit për rreth 40 minuta.

Aplikacioni ka pësuar ndërprerje dhe deri më tani ka pasur ankesa nga një mori vendesh përfshirë Irlandën, Rusinë, Malajzinë, Republikën Çeke, Izraelin, Spanjën, Malajzinë, Keninë, Turqinë, Italinë, Egjiptin dhe Serbinë.

Probleme ka pasur edhe në Shqipëri, ndërkohë që kompania ende nuk ka komentuar shkakun e ndërprerjes.

Shumë njerëz nga e gjithë bota kanë shprehur indinjatën e tyre në Twitter e Facebook për daljen jashtë funksioni të aplikacionit për disa momente.

Ndërprerja tjetër më e madhe e “Whatsapp”-it në botë ndodhi në muajin maj, kur për disa orë njerëzit e kishin të pamundur të komunikonin. Ky shërbim përdoret nga 1.2 miliardë përdorues në botë.

 This heat map shows how widespread the outage is across the UK and wider Europe

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Lufta e inxhinierëve për të arritur shpejtësinë maksimale në automjete vazhdon dhe Hennessey Venom F5 do të pajiset me 2 turbo të tjer

Një lloj i ri malware-ve (lloj virusi) në sistemin operativ Android mund të identifikojë të dhënat e përdoruesve të Facebook dhe pastaj t

Aplikacioni i mesazheve WhatsApp, në nëntor të vitit të shkuar më në fund i dha mundësinë të gjithë përdoruesve që të fshinin mesazhe të

Të rinjtë po kalojnë më pak kohë nëpër rrjetet sociale.

   Makina e parë e vërtetë fluturuese në historinë e njerëzimit është prezantuar në Sallonin e Gjenevës.

Këtë të diel, gjiganti i teknologjisë Samsung, prezantoi në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+.

Gjiganti i teknologjisë, Samsung, sapo ka prezantuar në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+.

   Inxhinierët kinezë publikuan projektin për ndërtimin e një superavioni hipersonik, në gjendje që të përshkojë distancën nga Pekini në

Aloha dhe Fiona do të jenë dy folëset dhe dëgjueset e zgjuara. Kjo risi pritet të lançohet në korrik të 2018, shkruan Digi Times.

   Renault është makina e pestë që zbulohet në prag të startit të botërorit të Formula 1 për vititn 2018.