Celulari më i vogël në botë, vetëm 46 dollarë

Postuar: 04/01/2018 - 07:40

Ky është telefoni me i vogël në botë, Zanco Tiny, i cili peshon vetëm 13 gramë dhe ka madhësinë e një USB-je.

Ai ka një ekran që është 12.5 milimetra, një portë USB dhe një nano kartë SIM.

Zanco Tiny është në gjendje të bëjë telefonata dhe të dërgojë mesazhe me tekst. Memorja e tij mund të mbajë deri në 50 mesazhe dhe 300 kontakte në axhendë, ndërsa bateria zgjat deri në tri ditë në standby.

Është më i vogël se një gisht, kushton vetëm 46 dollarë dhe pretendon të kthehet në telefonin që të gjithë duan ta kenë për vitin 2018.

Problemi i tij i vetëm është se nuk mund të lidhet me internet, pra nuk mund ta përdorim për rrjetet sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dalëngadalë të gjitha rrjetet sociale po bëhen njëlloj, sidomos ato të cilat janë nën pronësinë e Marc Zuckerberg.

   Udhëtimi në hapësirë është një ëndërr e lashtë e njerëzimit, e kthyer në realitet vite më parë, por kostot e mëdha kanë bërë që për sh

   Rrjeti Facebook ka shpallur se do te mbështese burimet e lajmeve që duken se janë të besueshme.

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, planifikon disa ndryshime shumë të rëndësishme.

Frika më e madhe e çdo prindi është humbja e fëmijëve në shkollë apo në këndet e lojërave, por tashmë një zgjidhje speciale po vjen për t

Samsung po vazhdon të lansojë serinë e re të telefonave të saj, versionet 2018 të Samsung Galaxy A8 në më shumë vende, ndërsa telefoni ta

   Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et kompjuterike.

Gjiganti amerikan “Apple” përballet me një sërë padish penale.

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb.

Një hulumtim i realizuar së fundmi nga ekspertë të makinave, ka përpiluar një listë të veturave që mund të vidhen nga hajdutët.