Kërkohet dëmshpërblim për miliona përdorues të “Apple”-t

Postuar: 28/12/2017 - 08:49

Gjiganti amerikan “Apple” përballet me një sërë padish penale. Problemet që kanë shfaqur iPhone 6, dhe 6 S, iPhone SE dhe në disa raste edhe iPhone 7 kanë çuar në ngritjen e 8 padive penale.

Përmes tyre kërkohet që të merren masa për të dëmshpërblyer miliona përdorues të celularëve në mbarë botën.

Smartphone-t shfaqnin probleme me disa prej programeve të tyre që funksionojnë në mënyrë të ngadaltë. Probleme ka shfaqur edhe jetëgjatësia e baterisë. Shumë përdorues janë shprehur se celularët u fikeshin nëse nuk bënin përditësimin e software-it.

Kompania “Apple” nuk ka patur asnjë reagim pasi është vënë në dijeni për këto padi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dalëngadalë të gjitha rrjetet sociale po bëhen njëlloj, sidomos ato të cilat janë nën pronësinë e Marc Zuckerberg.

   Udhëtimi në hapësirë është një ëndërr e lashtë e njerëzimit, e kthyer në realitet vite më parë, por kostot e mëdha kanë bërë që për sh

   Rrjeti Facebook ka shpallur se do te mbështese burimet e lajmeve që duken se janë të besueshme.

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, planifikon disa ndryshime shumë të rëndësishme.

Frika më e madhe e çdo prindi është humbja e fëmijëve në shkollë apo në këndet e lojërave, por tashmë një zgjidhje speciale po vjen për t

Samsung po vazhdon të lansojë serinë e re të telefonave të saj, versionet 2018 të Samsung Galaxy A8 në më shumë vende, ndërsa telefoni ta

   Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et kompjuterike.

Ky është telefoni me i vogël në botë, Zanco Tiny, i cili peshon vetëm 13 gramë dhe ka madhësinë e një USB-je.

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb.

Një hulumtim i realizuar së fundmi nga ekspertë të makinave, ka përpiluar një listë të veturave që mund të vidhen nga hajdutët.