Lajme të mira nga Facebook

Postuar: 23/12/2017 - 20:50

Nesë deri dje miqtë, apo njerëz të panjohur postonin foto me ju, apo ndonjë dashakeqës publikonte foton tuaj dhe ju nuk ishit në dijeni, tani do të njoftoheni menjëherë.

Kjo risi nuk është e vlefshme për përdoruesit në Bashkimin Evropian apo në Kanada, pasi rregullatori i privatësisë ka ndaluar përdorimin e një teknologjie të tillë.

Nga Facebook kanë thënë që opsioni i ri i fuqizon përdoruesit, ndërsa kritikët kanë shprehur shqetësimin se sa i hapur është ky rrjet social në mbledhjen e të dhënave.

"Ne dëshirojmë që përdoruesit të ndjehen të sigurt kur postojnë fotografitë e tyre në Facebook, kështu që kur dikush tjetër vendos fotografitë e tyre përmes programit të ri ata do të njoftohen", thuhet në deklaratën nga Facebook

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dalëngadalë të gjitha rrjetet sociale po bëhen njëlloj, sidomos ato të cilat janë nën pronësinë e Marc Zuckerberg.

   Udhëtimi në hapësirë është një ëndërr e lashtë e njerëzimit, e kthyer në realitet vite më parë, por kostot e mëdha kanë bërë që për sh

   Rrjeti Facebook ka shpallur se do te mbështese burimet e lajmeve që duken se janë të besueshme.

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, planifikon disa ndryshime shumë të rëndësishme.

Frika më e madhe e çdo prindi është humbja e fëmijëve në shkollë apo në këndet e lojërave, por tashmë një zgjidhje speciale po vjen për t

Samsung po vazhdon të lansojë serinë e re të telefonave të saj, versionet 2018 të Samsung Galaxy A8 në më shumë vende, ndërsa telefoni ta

   Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et kompjuterike.

Ky është telefoni me i vogël në botë, Zanco Tiny, i cili peshon vetëm 13 gramë dhe ka madhësinë e një USB-je.

Gjiganti amerikan “Apple” përballet me një sërë padish penale.

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb.