Lista e makinave që mund të vidhen më lehtë

Postuar: 25/12/2017 - 07:36

Një hulumtim i realizuar së fundmi nga ekspertë të makinave, ka përpiluar një listë të veturave që mund të vidhen nga hajdutët. Vetëm në Britani të Madhe gjatë këtij viti janë vjedhur plot 85 mijë vetura, edhe pse pronarët e tyre i kishin në xhepa çelësat e veturave.

Dhe duket se pronarët e veturave BMW dhe Audi janë ndër më të rrezikuarit nga grabitësit. Më poshtë mund ta gjeni listën e veturave që  mund të vidhen më lehtë, ndërsa kjo listë është përpiluar nga kompania gjermane ADAC.

Lista e plotë e veturave:

  • Audi: A3, A4, A6
  • BMW: 730d
  • Citroen: DS4 CrossBack
  • Ford: Galaxy, EcoSport
  • Honda: HR-V
  • Hyundai: Santa Fe CRDi
  • Kia: Optima
  • Lexus: RX 450h
  • Mazda: CX-5
  • Mini: Clubman

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dalëngadalë të gjitha rrjetet sociale po bëhen njëlloj, sidomos ato të cilat janë nën pronësinë e Marc Zuckerberg.

   Udhëtimi në hapësirë është një ëndërr e lashtë e njerëzimit, e kthyer në realitet vite më parë, por kostot e mëdha kanë bërë që për sh

   Rrjeti Facebook ka shpallur se do te mbështese burimet e lajmeve që duken se janë të besueshme.

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, planifikon disa ndryshime shumë të rëndësishme.

Frika më e madhe e çdo prindi është humbja e fëmijëve në shkollë apo në këndet e lojërave, por tashmë një zgjidhje speciale po vjen për t

Samsung po vazhdon të lansojë serinë e re të telefonave të saj, versionet 2018 të Samsung Galaxy A8 në më shumë vende, ndërsa telefoni ta

   Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et kompjuterike.

Ky është telefoni me i vogël në botë, Zanco Tiny, i cili peshon vetëm 13 gramë dhe ka madhësinë e një USB-je.

Gjiganti amerikan “Apple” përballet me një sërë padish penale.

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb.