Ndryshimi i radhës që po planifikon të bëjë Facebook

Postuar: 21/01/2018 - 20:36

Facebook po teston aftësinë për përdoruesit që të ngarkojnë imazhe dhe video që qëndrojnë 24 or përmes Desktop. Shpejt, përdoruesit do të jenë në gjendje të zgjedhin një buton për ngarkimin e fotove dhe videove të ngjashme me mënyrën, raporton TechCrunch.

Kur tregimet filluan marsin e kaluar, përdoruesit e Facebook panë një numër ndryshimesh të faqes për ta promovuar atë. Deri në vjeshtë, Facebook lejoi përdoruesit të kalojnë nëpër publikimet e tyre të Instagram në Facebook.

Kohët e fundit, ai bashkoi versionin e Messengerit me aplikacionin kryesor të Facebook, duke u mundësuar përdoruesve të publikojnë foto gjatë 24 orëve, për të treguar si po kalojnë.

Në Facebook ende nuk po shihet që ka rritje si Instagram-i, me publikimin e Instastoryt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Lufta e inxhinierëve për të arritur shpejtësinë maksimale në automjete vazhdon dhe Hennessey Venom F5 do të pajiset me 2 turbo të tjer

Një lloj i ri malware-ve (lloj virusi) në sistemin operativ Android mund të identifikojë të dhënat e përdoruesve të Facebook dhe pastaj t

Aplikacioni i mesazheve WhatsApp, në nëntor të vitit të shkuar më në fund i dha mundësinë të gjithë përdoruesve që të fshinin mesazhe të

Të rinjtë po kalojnë më pak kohë nëpër rrjetet sociale.

   Makina e parë e vërtetë fluturuese në historinë e njerëzimit është prezantuar në Sallonin e Gjenevës.

Këtë të diel, gjiganti i teknologjisë Samsung, prezantoi në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+.

Gjiganti i teknologjisë, Samsung, sapo ka prezantuar në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+.

   Inxhinierët kinezë publikuan projektin për ndërtimin e një superavioni hipersonik, në gjendje që të përshkojë distancën nga Pekini në

Aloha dhe Fiona do të jenë dy folëset dhe dëgjueset e zgjuara. Kjo risi pritet të lançohet në korrik të 2018, shkruan Digi Times.

   Renault është makina e pestë që zbulohet në prag të startit të botërorit të Formula 1 për vititn 2018.