Ndryshimi i radhës që po planifikon të bëjë Facebook

Postuar: 21/01/2018 - 20:36

Facebook po teston aftësinë për përdoruesit që të ngarkojnë imazhe dhe video që qëndrojnë 24 or përmes Desktop. Shpejt, përdoruesit do të jenë në gjendje të zgjedhin një buton për ngarkimin e fotove dhe videove të ngjashme me mënyrën, raporton TechCrunch.

Kur tregimet filluan marsin e kaluar, përdoruesit e Facebook panë një numër ndryshimesh të faqes për ta promovuar atë. Deri në vjeshtë, Facebook lejoi përdoruesit të kalojnë nëpër publikimet e tyre të Instagram në Facebook.

Kohët e fundit, ai bashkoi versionin e Messengerit me aplikacionin kryesor të Facebook, duke u mundësuar përdoruesve të publikojnë foto gjatë 24 orëve, për të treguar si po kalojnë.

Në Facebook ende nuk po shihet që ka rritje si Instagram-i, me publikimin e Instastoryt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Lëvizja “koha e mirëshpenzuar” që është duke gjithëpërfshirë teknologjinë mund të vijë në Facebook.

Shkencëtarët kanë zbuluar aksidentalisht një bateri telefoni që zgjat dy herë më shumë se ato aktuale.

Themeluesi i Instagram Kevin Systrom thotë se është duke punuar për të siguruar platforma që përmirësojnë ndikimin që rrjeti social ka në

   Rrjetet 5G janë brezi i ardhshëm i lidhjes mobile në internet, duke ofruar shpejtësi më të shpejta dhe lidhje më të besueshme në telef

Twitter lajmeroi ditën e mërkure se do të aplikojë disa ndryshime për të vënë theksin tek Kupa e Botës, tërmetet, dasmat mbretërore dhe z

   Facebook-u ka pranuar se ka patur marrëveshje për ndarjen e të dhënave me katër kompani kineze që operojnë në fushën e teknologjisë, m

Azilkërkuesit në Zvicër së shpejti mund të rishikojnë profilet e tyre të mediave sociale si pjesë e proceseve të tyre të aplikimit, sipas

Apple pritet të sjellë së shpejti përditësimin më të ri të sistemit operativ të iPhone, iOS 12, ku nuk mungojnë risitë për të gjithë adhu

Parlamenti i Ugandës ka miratuar një ligj për të vendosur një taksë mbi njerëzit që do të përdorin platformat e mediave sociale.