Si ta përdorni opsionin më 'cool' të Instagram-it?

Postuar: 20/05/2018 - 15:31

Pak ditë më parë, Instagram-i solli një tjetër risi në opsionet e fotove dhe videove. Emoji Slider Sticker është trendi më i ri i momentit, të cilin duhet të dini ta përdorni, ndryshe do të përfundoni duke u fëlliqur me miqtë tuaj.

Hapi i parë: Shkrepni një foto ose regjistroni një video si zakonisht.

Më pas: Shkoni në kutinë e opsioneve dhe klikoni te figura si në foto, opsionin 'Emoji Slider Sticker'.

Pastaj: Shkruani një pyetje dhe zhvendosni emoji-n në varësi të përgjigjes. Le të supozojmë se po i pyesni miqtë tuaj "Sa shumë e preferoni picën?" dhe normalisht që përgjigjja juaj duhet të jetë "SHUMË". Për një përgjigje të tillë, zhvendoseni emoji-n deri në fund. 

Në fund: Prisni si do të votojnë të tjerët.

Një këshillë e vlefshme: Lexoni mirë pyetjet, sepse nuk do ishte mirë që dikush të lexonte se keni votuar negativisht në Insta Story-n ku ai/ajo pyet se a duket mirë. Nëse nuk ju pëlqen, më mirë mos votoni fare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Duke filluar nga dita e sotme, përdoruesit mund të dërgojnë aketa drejtpërdrejtë në mesazhe direkte në Instagram.

   Mediat amerikane kanë shkruar se kompania Facebook ka kërkuar nga bankat informacione për transaksionet financiare të përdoruesve të k

   Rrjeti social Facebook ka hasur probleme para disa minutash dhe ka rënë.

Të fitosh me WhatsApp është një nga premtimet e Mark Zuckerberg që kur Facebook fitoi platformën e mesazheve në 2014-n.

Huawei është prodhuesi i dytë më i madh i smartfonëve në botë sipas raporteve të reja të IDC dhe Canaly.

   Grupi informatik amerikan “Apple” u rrit me më shumë se 5% sot në “Wall Street” pas rezultateve të gjykuara të qëndrueshme një ditë më

WhatsApp njoftoi në maj se do të fuste thirrjet në grup audio dhe video gjatë këtij viti dhe nga sot ky funksion është i përdorueshëm në

Kompania "Samsung" po vjen me një ndryshim të rëndësishëm sa i takon telefonave çka pritet të zgjerojë tregjet e shitjeve, drejt automobi

   Facebook ka kaluar ditën e tij më të keqe në histori.

Samsung po planifikon që të nxjerrë në treg një karikues 2 në 1, për celularët e tij dhe Galaxy Watch.