Si të hiqni “Active Mode” në Instagram

Postuar: 20/01/2018 - 19:23

Dalëngadalë të gjitha rrjetet sociale po bëhen njëlloj, sidomos ato të cilat janë nën pronësinë e Marc Zuckerberg. Dashur pa dashur jemi bërë të varur nga rrjetet sociale apo platformat e komunikimit si Facebook, Instagram, Snapchat, Whatsapp dhë këto sjellin shumë risi për të kënaqur përdoruesit e tyre.

Risia e fundit ka ardhur nga Instagram që të themi të drejtën edhe i ka gëzuar edhe i ka mërzitur përdoruesit e saj. Rrjeti më i madh i shpërndarjes së fotografive, tani ka mundësuar statusin e aktivitetit në “Insta Direct” që do të thotë se ndjekësit tuaj do të jenë në gjendje të shohin se kur ka qenë hera e fundit që ju jeni futur në Instagram.

Statusi i aktivitetit aktualisht është i dukshëm vetëm në mesazhet direkte. Gjëja më e mirë për këtë risi është se Instagram-i u ka dhënë përdoruesve mundësinë për të përjashtuar mundësinë që statusi i tyre i aktivitetit të jetë i dukshëm për të gjithë. Ja se si mund ta bëni këtë:

– Lëvizni poshtë derisa të shihni opsionin e ri të ‘Show Activity Status’.
– Klikoni opsionin ‘off’.

Dalja nga statusi i aktivitetit do të thotë që ju nuk do të jeni në gjendje të shihni edhe aktivitetin e fundit të të tjerëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë më parë, Instagram-i solli një tjetër risi në opsionet e fotove dhe videove. Emoji Slider Sticker ësht

Tesla ka zhvilluar projektin e fundit të baterive në shkallë të gjerë që lidhet me stabilizimin e sistemit elektro-energjitik. 

   Në tremujorin e parë të 2018, rrjeti social Facebook ka fshirë 583 milionë profile false dhe 837 milionë përmbajtje spam.

Apple ka filluar të heqë aplikacionet nga App Store që shkelin politikat e kompanisë duke ndarë të dhënat e vendndodhjes me palët e treta

   Mercedesi ka nxjerrë në treg makinën e re Mercedes-AMG GT Coupe 63 S 4Matic Edition 1, një mjet sportiv shumë i veçantë.

   Kompania gjermane e makinave BMW po tërheq nga tregu në Britaninë e Madhe plot 312 mijë automjete, BMW Seria 1, Seria 3, Z4 dhe modele

"Facebook" tha se do t’i bllokojë reklamat për referendumin e ardhshëm të Irlandës mbi abortin, të cilat nuk e kanë origjinën nga reklamu

"Twitter" ka paralajmëruar 330 milionë përdorues të tij për të ndryshuar fjalëkalimet e tyre pasi është vënë re një keqfunksionim në disa

Instagram tani do të filtrojë automatikisht komentet e bullizmit, ky njoftim është bërë në konferencën F8.

*Nis terapia në SHBA, kushton 50 mijë dollarë