WhatsApp sjell ndryshimin e madh për video-telefonatat

Postuar: 23/10/2017 - 21:55

WhatsApp po punon për një opsion të ri që do ta bëjë më interesant komunikimin tuaj me miqtë.

Aplikacioni po planifikon të prezantojë një opsion shtesë që iu lejon të bëni video telefonata në grup.

WhatsApp do të bëjë të mundur që gjatë muajve të ardhshëm, miqtë apo edhe kolegët të bisedojnë me njëri-tjetrin ballë për ballë, pa nevojën e takimeve të zakonshme.

WhatsApp që numëron me miliona përdorues në të gjithë botën, ka shtuar opsion e të komunikuarit nëpërmjet videove vitin e kaluar si një përpjekje për të konkurruar Apple, Microsoft apo edhe Google.

Megjithatë, aktualisht është e mundur vetëm të bëni thirrje normale.

Ende nuk dihet nëse ose kur funksioni i video telefonatave në grup do të vihet në dispozicion si version i ri i WhatsApp.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Lufta e inxhinierëve për të arritur shpejtësinë maksimale në automjete vazhdon dhe Hennessey Venom F5 do të pajiset me 2 turbo të tjer

Një lloj i ri malware-ve (lloj virusi) në sistemin operativ Android mund të identifikojë të dhënat e përdoruesve të Facebook dhe pastaj t

Aplikacioni i mesazheve WhatsApp, në nëntor të vitit të shkuar më në fund i dha mundësinë të gjithë përdoruesve që të fshinin mesazhe të

Të rinjtë po kalojnë më pak kohë nëpër rrjetet sociale.

   Makina e parë e vërtetë fluturuese në historinë e njerëzimit është prezantuar në Sallonin e Gjenevës.

Këtë të diel, gjiganti i teknologjisë Samsung, prezantoi në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+.

Gjiganti i teknologjisë, Samsung, sapo ka prezantuar në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+.

   Inxhinierët kinezë publikuan projektin për ndërtimin e një superavioni hipersonik, në gjendje që të përshkojë distancën nga Pekini në

Aloha dhe Fiona do të jenë dy folëset dhe dëgjueset e zgjuara. Kjo risi pritet të lançohet në korrik të 2018, shkruan Digi Times.

   Renault është makina e pestë që zbulohet në prag të startit të botërorit të Formula 1 për vititn 2018.