Ndahet nga jeta artisti Fadil Hasa, teatri i Durrësit në zi!

Postuar: 16/07/2018 - 10:30

Shuhet Fadil Hasa, teatri “Aleksandër Moisiu” i Durrësit në zi!

Mëngjesin e sotëm, në moshën 78-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë, është ndarë nga jeta Artisti i Merituar durrsak, autor i qindra roleve, humoristi Fadil Hasa.

Janë miqtë e tij Muharrem Hoxha, Haxhi Rama, Roland Koça, që kanë dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të kolegut me të cilin kanë ndarë jo vetëm role në skenë, por edhe dekada jetë.

Aktori i shquar durrsak mbylli sytë për herë të fundit në banesën e tij, duke lënë pas dy vajza.

Homazhet do të mbahen ditën e martë nga ora 10:00 deri në 11:00 në hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu”.

Fadil Hasa lindi në Durrës më 8 prill 1940. Është i shquar më shumë në role komike ne estradën e Durrësit. Gjithashtu ka luajtur në filma si : Kronikë provinciale (2009), Mao Ce Dun (2007)... Hekuran Romalini, Zëvendësi i grave (1987) etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është mbyllur të mërkurën pas një pune intensive, e cila zgjati më shumë se 5 muaj cikli i parë i Akademisë së Lidershipit.

Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë të interesuarit, të cilat duan të dinë rreth paisjes

Të gjithë ata që nuk mundën të pushojnë në verë, fillim-vjeshta ka qenë e përsosur për të pushuar në bregdet.

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ishte sot i pranishëm në aktivitetin “Lufta kundër trafikimit dhe mbajtjes së armëve” ku prezantoi s

Kryeprokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, ka prezantuar raportin e përgjithshëm të Prokurorisë për vitin 2017.

Drejtoritë dhe komisariatet në të gjithë vendin kanë marrë urdhër nga Tirana për organizimin e ri, “Zonat Policore”.

Me shterimin e listës së parë prioritare me 57 prokurorë dhe gjyqtarë të niveleve të larta, përkatësisht edhe kandidatë për dy organet kr

Shqipëria do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, më të theksuara në zonat qëendrore dhe jugore.

   I rrezikshmi i Vlorës, Taulant Manaj (Beqiri) i cili u la i lirë në muajin gusht me një vendim të gjyqtares Herila Çela, i shpëton sër

   Një grup i FNSH-së, të maskuar me një makinë civile kanë ndaluar në mënyrë të befasishme në disa rrugë kryesore në Durrës duke ushtrua