Më në fund plazh… Të gjithë drejt Durrësit dhe Gjirit të Lalzit, trafik në autostradë (VIDEO)

09/06/2019 - 11:03

Të lodhur nga moti i ftohtë dhe me reshje shiu që na shoqëroi për një kohë të gjatë, të gjithë qytetarët e kanë pritur me padurim këtë fundjavë të nxehtë qershori, për të vërshuar më në fund drejt plazhit.

Siç ndodh zakonisht të dielave, për herë të parë këtë sezon veror ka nisur edhe trafiku në autostradën Tiranë-Durrës, ku tiranasit zgjedhin për të udhëtuar drejt Gjirit të Lalzit apo plazheve të Durrësit.

Trafiku paraqitet i rënduar në krahun nga Tirana në drejtim të Durrësit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë të premte, vendi do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, sidomos në zonat veriore.

Liderët e vendeve anëtare të BE janë mbledhur në Bruksel në samitin që pritet të marrë edhe vendimin final sa i përket çeljes së negociat

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka folur në lidhje me negociatat me Tiranën e Shkupin, duke u shprehur se sinjale

Në zbatim të Strategjisë Kombëtare të Luftës Kundër Trafikimit të Personave, sot u organizua një takim me Tryezën Teknike nën drejtimin e

Goditet një tjetër grup që ushtronte veprimtari kriminale në fushën e vjedhjes së pronës në Durrës.

Aplei i Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën e Klement Balilit për të fituar pafajësinë, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së S

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka ndryshuar thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve në mbarë vendin.

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokuroria e cila e ka marrë në hetim, i ka hequr

Kuvendi i Shqipërisë po miraton një projektligj, i cili rrit kontrollin mbi prodhimin dhe tregtimin e kripës së jodizuar.

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje në lidhje me kërkesën për informacion për Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika.