Pushuesit nuk i ndahen plazhit të Durrësit edhe në tetor (VIDEO)

21/10/2019 - 12:06

Temperaturat e larta që po shoqërojnë vendin tonë gjatë gjithë muajit tetor, kanë bërë që në Durrës plazhi të mos stopojë ende.

Këtë fundjavë që sapo lamë pas, bregdeti i Durrësit ka pasur pushues të shumtë, jo vetëm në restorante e lokale që ishin mbushur plot, por edhe në vijën e plazhit.

Pushuesit vjeshtakë nuk mund të rrinë pa shijuar rrezet e ngrohta të diellit dhe shumë prej tyre janë larë edhe në det.

Këtë e tregojnë këto pamje të kapura gjatë të dielës në plazhin e Durrësit, apo edhe në Currila, që vijojnë të frekuentohen në masë nga pushuesit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në rrjete sociale, Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka përsëritur për të disatën herë që nga nisja e punimeve për rikonstru

Deputetja e Durrësit, Edlira Hyseni ka shprehur në rrjete sociale gëzimin e saj për shifrën rekord që iu akordua Shqipërisë në Konferencë

Bashkia e Durrësit ka publikuar në faqen zyrtare 8 pyetje dhe 8 përgjigje, ku synohet të sqarohen të gjitha pikëpyetjet e qytetarëve lidh

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen foli së bashku me kryeministrin Edi Rama pas përfundimit të Konferencës së Donator

Dera e apartamentit të Rakip dhe Dile Rekës qëndron gjithmonë hapur.

200 pacientë të vegjël në ditë kërkojnë ndihmën e bluzave të bardha në urgjencën pediatrike në Durrës.

Pas lirimit të dy ish- anëtarëve të bandës së Durrësit, Endrit Dokles dhe Sardian Sulejmanit, ILD ka filluar inspektimet në disa gjykata

Konferenca e Donatorëve në Bruksel ka mbledhur një shumë marramendëse për procesin e rindërtimit në Shqipëri, duke i kaluar të gjitha pri

Gjatë mbajtjes së seancës së dytë të Konferencës së Donatorëve në Bruksel, sa i takon procesit të rindërtimit në Shqipëri u bë me dijeni

Franca ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 100 milionë euro për procesin e rindërtimit, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019.