Turistët e huaj zgjedhin Durrësin edhe në kohë pandemie (VIDEO)

13/08/2020 - 12:31

Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, turistët e huaj vijojnë të zgjedhin qytetin bregdetar të Durrësit për të kaluar pushimet.

Gjatë ditës së sotme, një grup pushuesish të huaj kanë shëtitur në qytetin bregdetar duke u ndalur në sitet arkeologjike dhe në sheshin “Liria”.

Megjithëse ky është një vit i vështirë për turizmin jo vetëm në vendin tonë, turistët e huaj nuk kanë munguar në bregdetin e Durrësit që nga fillimi i sezonit, të cilët joshen nga çmimet e arsyeshme që ofrojnë shërbimet hoteliere, krahas shërbimeve tejet cilësore.

Resortet dhe hotelet në vijën bregdetare të Durrësit kanë sjellë vazhdimisht oferta dhe një koncept totalisht të ndryshëm shërbimi, duke konkuruar denjësisht tregjet ndërkombëtare.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtuesja e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Veizaj (Hajnaj) ka bërë thirrje për aplikimet për pozicionin e lirë të Hetues të Byrosë Ko

Ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, Plarent Ndreca.

Gjyqtarja Mimoza Margjeka, e cila ndodhet nën masën e sigurisë “arrest shtëpie”, pasi u zbulua se ishte pjesë e një skeme korrupsioni me

Jep dorëheqjen nga detyra zëvendësdrejtori i Policisë së Tiranës, Arsen Sinomati.

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot kryesisht të qëndrueshëm, por që në zonat jugore

Koronavirusi i ka marrë jetën një punonjësi policie 50-vjeçar.

Mjeku i shquar shqiptar, Prof. Dr. Gjergji Cepa, një ndër themeluesit e Okulistikës Shqiptare eshte ndare nga jeta ne moshen 81-vjeçare.

Më herët, gjatë ditës, bashkia e Durrësit njoftoi se ditën e diel, më 20 shtator do të realizohet një shpërthim i kontrolluar tek një pal

Më 16 shtator 2020, Qeveria vendosi shpalljen zonë e re për zhvillim të territorit, me sipërfaqe prej 20 847 m2, si zonë e përshtatshme p

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.