Bie zjarr në një banesë afër Portit, rrezikohet banorja, ndërhyn APD

23/10/2019 - 14:35

Ndërhyrja në kohë e forcave Zjarrfikëse të APD-së ka parandaluar përhapjen e flakëve në një banesë pranë Portit të Durrësit.

Forcat zjarrfikëse portuale, pas sinjalizimit për shfaqjen e vatrës së zjarrit në një banesë ku ndodhet godina e FSPD-së dhe Drejtorisë së Mjedisit, Sigurimit Teknik dhe Emergjencave, kanë ndërhyrë në kohë, duke bërë të mundur fillimisht evakuimin e zonjës së shtëpisë dhe më pas lokalizimin/shuarjen e vatrës së zjarrit.

Mirëmenaxhimi i situatës nga Drejtuesit e Autoritetit Portual Durrës dhe ndërhyrja në kohë nga ana e PMNZSH-së ka parandaluar agravimin e mëtejshëm të situatës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo është dhoma ku 30-vjeçarja Anisa Josifi ka qëndruar për 15 muaj e vdekur.

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo shprehet se koronavirusi është sëmundja më e tmerrshme që është përballur gjatë punës së saj.

Nuk kishte asnjë dyshim se materiali gjysëm historik dhe gjysëm gazetaresk i hulumtuesit Auron Tare, do të merrte formën e skandalit pors

Mjeku urolog, Artan Koni, ka reaguar ashpër për situatën e rënduar nga koronavirusi në vend, ku prej javësh kemi rritje të ndjeshme të nu

Ish-deputetja e Durrësit, Esmeralda Shkjau, i ka dedikuar një postim prekës në rrjete sociale mjekut Hysni Shkjau, i cili humbi sot betej

Kryetari i Bashkisë së Shijakut, Elton Arbana, ka zhvilluar sot një mbledhje me task-forcën antiCOVID dhe Shtabin e Emergjencave.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se janë dyfishuar grupet e inspektimit në zonat bregdeta

Pavarësisht muajve të vështirë të pandemisë, puna në spitalin e Durrësit nuk është ndalur për asnjë moment.

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, jep një tjetër mesazh të fortë për koronavirusin, teksa shkruan në Facebook se ky virus nuk ë

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe Qendrës për Bashkëpunim Ndërfetar ka reaguar lidhur me tragjedinë në Kombinat që çoi në ve