Çfarë duhet të bëni nëse keni ankesa apo kërkesa për Portin e Durrësit

02/07/2019 - 14:24

50 mijë qytetarë kanë zgjedhur të udhëtojnë nëpërmjet Portit të Durrësit përgjatë muajit qershor 2019.

Jemi në periudhën ku shënohet numri më i lartë i udhëtarëve që zgjedhin Portin e Durrësit drejt destinacioneve të ndryshme të botës, por edhe atyre që kthehen në Atdhe për të kaluar pushimet.

Nisur eksperienca personale e çdo udhëtari që ka udhëtuar nga Porti i Durrësit në drejtim të porteve italiane, APD në faqen e saj zyrtare në "Facebook" ngre pyetjen: "Çfarë mendoni/sugjeroni se mund të përmirësohet në drejtim të shërbimit të përpunimit të pasagjerëve/mjeteve?"

Me qëllim përmirësimin e mëtejshëm të shërbimit, ky komunikim synon të rrisë transparencën me udhëtarët dhe gjithë shërbimet që ofrohen nga ky institucion! 

"Të gjitha ankesat/kërkesat do të jenë pjesë e punës tonë në vijim, për sa është kompetencë e APD-së", thotë Autoriteti Portual.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shtyhet afati që kanë qytetarët për të regjistruar ndryshimin e pronësisë së mjetit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugo

Rreziku nga koronavirusi ka anuluar pa afat Komisionin e Venecias. Sesioni plenar do të mbahej në Venecia në 20-21 mars, dhe komisioni do

Moti i keq i dy ditëve të fundit “shërbeu” për të depozituar në shëtitoren “Taulantia” në Durrës grumbuj me leshterikë, të cilët ju mbive

Në orën 18.00 të së premtes përfundon afati për të aplikuar tek platforma online e rindërtimit “Shtëpia ime”.

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar pas thirrjes së ambasadës amerikane që shtetasit amerikanë të kenë kujdes më datë 2 mars,

Gjatë muajit janar 2020, në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar 304 mijë tonë mallra të ndryshme.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri i ka bërë apel qytetarëvet të saj të bëjnë kujdes ditën e hënë kur pritet të mba

Pas lajmit për arrestimin e botuesit dhe analistit Henri Çili, ka reaguar me një qendrim të unifikuar Profesorati i Universitetit Europia

Në Shqipëri botuesi i njohur Henri Çili, pronar i Universitetit Europian të Tiranës, një prej institucioneve arsimore më të mëdha në vend

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në “Twitter” pas publikimit të informacioneve nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Sh