Ditë me kohë shumë të keqe priten në Durrës! Paralajmërimi i Kapitanerisë (VIDEO)

19/12/2019 - 11:38

Duke nisur nga dita e premte dhe deri të hënën, pritet përkeqësim i kushteve të motit.

Burime nga Kapitaneria në Durrës, bënë me dije për “DurrësLajm” se iu kanë komunikuar të gjitha anijeve të peshkimit që ndodhen në det, të kthehen në port nesër më 20 dhjetor dhe nuk do të lejohet të dalin përgjatë fundjavës dhe ditës së hënë, deri në një komunikim të dytë.

Të shtunën e të dielën (21 dhe 22 dhjetor) koha pritet të jetë shumë e keqe, me erë të fortë që fryn nga jugu dhe rrebeshe shiu, ndërsa të hënën erë shumë e fortë me drejtim Veri-Perëndim.

Ndërkohë, sa i përket udhëtmeve me traget deri më tani nuk ka njoftim për pezullime, ndërsa pritet të fillojnë edhe vonesat në lundrime për shkak të fluksit që rëndohet prej numrit të lartë të emigrantëve që nisin të kthehen në vendlindje. Nga e shtuna më datë 21 deri për Krishtlindje, do të ketë dopio kors lundrime.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrëmjen e sotme, shëtitorja “Taulantia” në Durrës ofronte një pamje tjetër.

Shkolla 9-vjeçare “Bedie Bebeziqi”, në lagjen nr.4 në qytetin e Durrësit, u shemb më 11 maj 2020 me qëllim rindërtimin e saj pas dëmtimev

Deputetja Blerina Gjylameti ka konfirmuar se ka rezultuar pozitive me koronavirus.

MPJ e Izraelit mirëpret miratimin nga parlamenti shqiptar të përkufizimit të antisemitizmit nga IHRA. 

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka rikthyer në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha.

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj, ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë raportoi pak më parë se mes personave që humbën betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit ishte edhe prof.

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipër.

Zhvillimi i vrullshëm ekonomik i zonës industriale në të dy krahët e autostradës Tiranë – Durrës është shoqëruar në mënyrë të pashmangshm

Në datat 20-23 tetor, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi në Tiranë një kurs trajnimi për Policinë e Shtetit Shqiptar mbi konceptet