Durrës, kalata nr. 4 e portit në dispozicion të anijeve turistike

28/06/2019 - 16:09

Autoriteti Portual Durrës njofton se në koherencë me nevojat e zhvillimit të mëtejshëm të mjediseve portuale, ka vënë në dispozicion të jahteve/anijeve turistike gjatë sezonit veror kalatën nr.4. 

"Nisur nga interesi në rritje i jahteve dhe anijeve turistike për të vizituar Portin e Durrësit, Drejtoria Operacionale dhe Teknike e APD-së kanë vënë në dispozicion kalatën 4.", thuhet në njoftimin e publikuar në Facebook-un zyrtar të këtij institucioni.

Akostimi i tyre do të bëhet pranë kësaj kalate, e përshtatur brenda të gjitha kushteve teknike.

Kjo sipërfaqe do të jetë funksionale dhe lehtësisht e aksesueshme për anijet shëtitëse që do të zgjedhin të vizitojnë Portin e Durrësit përgjatë gjithë sezonit veror.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Transporti  është një ndër aktivitetet e pakta që akoma nuk është hapur për shkak të masave kundër përhapjes së COVID-it.

Pasditen e sotme kanë dalë përgjigjet e Lotarisë Amerikane për vitin 2020.

Pas banorëve të Sukthit, edhe banorët e Manzës janë ngritur sot në protestë kundër depozitimit të plehrave të Durrësit në territorin e ty

Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë në konferencën për shtyp tregoi shfirat e reja për 24 orët e fundit të personave të infektuar nga

Më datë 8 qershor, 2600 maturantë në gjimnazet e qytetit të Durrësit do t’i nënshtrohen provimit të parë të Maturës Shtetërore, gjuhës së

Gjendja mjedisore në Durrës sa vjen e rëndohet nga mbetjet urbane që kanë pushtuar qytetin pasi nuk janë mbledhur nga mjetet e ndërmarrje

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Ambasada amerikane në Tiranë do të ofrojë mundësi për të gjithë studentët, studiuesit apo profesionistët e rinj, për të marrë pjesë në nj

Pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, paraditen e sotme do të zhvillohet një takim mes ambasadores amerikane, Yuri Kim dhe