Durrës, kalata nr. 4 e portit në dispozicion të anijeve turistike

28/06/2019 - 16:09

Autoriteti Portual Durrës njofton se në koherencë me nevojat e zhvillimit të mëtejshëm të mjediseve portuale, ka vënë në dispozicion të jahteve/anijeve turistike gjatë sezonit veror kalatën nr.4. 

"Nisur nga interesi në rritje i jahteve dhe anijeve turistike për të vizituar Portin e Durrësit, Drejtoria Operacionale dhe Teknike e APD-së kanë vënë në dispozicion kalatën 4.", thuhet në njoftimin e publikuar në Facebook-un zyrtar të këtij institucioni.

Akostimi i tyre do të bëhet pranë kësaj kalate, e përshtatur brenda të gjitha kushteve teknike.

Kjo sipërfaqe do të jetë funksionale dhe lehtësisht e aksesueshme për anijet shëtitëse që do të zgjedhin të vizitojnë Portin e Durrësit përgjatë gjithë sezonit veror.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një incident ndodhi me një vajzë sot në plazhin e Durrësit, e cila pasi kishte humbur ndjenjat, ishte rrëzuar në tokë duke u përplasur me

-Fjala në varrimin e kësaj gruaje fisnike dhe me karakter të jashtëzakonshëm

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ishte sot në terren, në kuadër të zbatimit të masave të Planit Operacional në luftën ku

Mëngjesin e sotëm, si çdo ditë, në portin e Durrësit kanë mbërritur dy tragetet e linjës Bari-Durrës.

Teksa drejtori i Policisë Rrugore, Mitat Tola po fliste për menaxhimin e trafikut dhe masat e shtuara nga policia rrugore gjatë sezonit t

Jo vetëm “Bulevardi blu”, rruga “New York”, “Berlusconi”, “George Bush”, “Donald Trump”, “Manhatan”, “Sali Berisha”, “Berlin” etj, Bashki

37-vjeçarja Azbije Kuka, e cila humbi jetën ditën e premte, pasi u godit me thikë nga bashkëshorti i saj Ardiani, do të shoqërohet sot në

Ngjarja e rëndë që tronditi Durrësin një ditë më parë ka nisur menjëherë pasi kryefamiljari Ardian Kuka (në foton poshtë) ishte kthyer në

Një anije shqiptare është bllokuar në portin e Ravenës, në Itali.