EKSKLUZIVE/ Ja kush do të emërohet drejtor i ri i Portit të Durrësit (FOTO)

25/10/2019 - 07:38

DurrësLajm” mëson emrin e drejtorit të ri që do të drejtojë Autoritetin Portual Durrës.

Burime konfidenciale thanë për “DurrësLajm” se ditën e sotme pritet të vijë në krye të APD-së Pirro Vëngu.

Vëngu, ashtu si shumica e drejtuesve të institucioneve të tjera në Durrës vjen nga Tirana. Ai është pjesë e stafit të kryeministrit Edi Rama, drejtor i Antikorrupsionit në Kryeministri. 34-vjeçari ka mbajtur më parë postin e shefit të kabinetit në Ministrinë e Jashtme të Ditmir Bushatit, por prej vitit 2017 punon pranë kryeministrit Rama.

Vëngu pritet të zërë vendin e Agron Tares, i cili dha dorëheqjen një ditë më parë nga marrja e detyrës në janar të këtij viti si drejtor i përgjithshëm i APD-së. Tare tha se ka shërbyer me devotshmëri, dhe dorëhiqet për të vijuar rrugëtimin profesional.

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është konfirmuar në detyrë prokurori i Apelit në Vlorë, Kleanth Zeka. Vendimi u mor sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar shpalljen e një vendi vakant për Drejtor, në Drejtorinë e Forcës së Sigurisë Portuale Durrës.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.

OSHEE Durrës bën të ditur se ka bërë investime në zonën e Plazhit (lagja nr.13), rrugën “Pavarësia” dhe në zonën e Shkozetit (lagja nr.14

Të gjithë personat që do të duan të errësojnë xhamat e automjeteve duhet ta bëjnë këtë sipas kuadrit të ri ligjor të miratuar përndryshe

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt ka prezantuar në Vienë ditën e sotme raportin vjetor të punës së OSBE-së në Shqipëri për

Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të