Emërohet përgjegjësi i sektorit të sistemeve të Sigurisë Portuale dhe GIS

07/10/2019 - 16:50

Emërohet Përgjegjësi i sektorit të sistemeve të Sigurisë Portuale dhe GIS.

Nga njoftimi i APD-së mësohet se pas dorëheqjes në këtë pozicion të Serxhio Kullës, është emëruar Endri Sofia.

Sofia do të drejtojë sektorin e Sigurisë Portuale dhe GIS pranë Autoritetit Portual Durrës.

Ai është diplomuar për Shkenca Kompjuterike dhe çertifikuar pranë "Lenel Systems International", Bruksel, Belgjikë.

Javët e fundit, Autoriteti Portual Durrës ka bërë disa ndryshime drejtorësh, ndërkohë që vjen të theksohet se postet drejtuese u janë besuar kryesisht të specialistëve të rinj në moshë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot kryesisht të kthjellët.

Në Tiranë, sot, u zhvillua protesta paqësore “Për Fëmijërinë e Vjedhur”, e nxitur nga rasti i fundit i abuzimit të 15-vjeçares në Babrru

Katër ditë pasi doli nga spitali zhduket për herë të dytë gardisti Ervin Dërguti.

Mijëra qytetarë në Tiranë kanë marshuar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” drejt sheshit “Nënë Tereza” pas lajmit që ka tronditur opinion

Dy pronarët e hoteleve në Rrogozhinë që kishin ngritur një rrjet prostitucioni janë lënë në burg. Gjykata e Kavajës ka vendosur

 “Unë zgjedh të jetoj e sigurtë”, “Në vend që t’i mësoni djemtë të mos përdhunojnë, mësojini të respektojnë”, “Nuk luhet përdhunimesh

Shembja e pallatit 6 katësh me tritol la pas dëme të konsiderueshme në bizneset pranë objektit në bulevardin e Durrësit.

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka rrëzuar Policinë e Shtetit për 48 pasuri për të cilat është kë

Ky është momenti i shpërthimit të pallatit të VIP-ave në bulevardin e Durrësit, i cili në një sekondë përfshihet i gjithi në flakë përpar