EMRI/ Një drejtor i ri për mjedisin në portin e Durrësit

21/10/2019 - 13:15

Emërohet drejtuesi i ri i Mjedisit, Sigurimit Teknik dhe Emergjencave në Autoritetin Portual Durrës.

Florian Myshketa, do të drejtojë një prej 7 drejtorive në varësi të Drejtorisë Ekzekutive të APD-së.

Më herët, në krye të kësaj drejtorie ishte Florel Tola.

Nga njoftimi i APD-së, mësohet se Myshketa është diplomuar në Shkencat Mjekësore dhe Administrim Publik.

Për rreth 5 vite, ai ka punuar pranë Inspektoratit Shtetëror Shëndetesor, Dega Rajonale, Qarku Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në dy vite ALUIZNI, sot Kadastra ka legalizuar 7100 apartamente dhe 620.000 m² ndërtim në Tiranë.

Informacinet sekrete të Shërbimit Informatik Shqiptar (SHISH) janë të rrezikuara, nga sulmet kibernetike pirate.

Armët ilegale në duar të popullsisë në Ballkan ushqejnë krimin e organizuar e sulmet terroriste në Europë, thotë për DW Markus Bleinb

Sokol Sula ka dhënë dorëheqjen nga detyra e drejtorit të Forcave të Sigurisë Portuale, në portin e Durrësit.

Është konfirmuar në detyrë prokurori i Apelit në Vlorë, Kleanth Zeka. Vendimi u mor sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar shpalljen e një vendi vakant për Drejtor, në Drejtorinë e Forcës së Sigurisë Portuale Durrës.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.