EMRI/ Një drejtor i ri për mjedisin në portin e Durrësit

21/10/2019 - 13:15

Emërohet drejtuesi i ri i Mjedisit, Sigurimit Teknik dhe Emergjencave në Autoritetin Portual Durrës.

Florian Myshketa, do të drejtojë një prej 7 drejtorive në varësi të Drejtorisë Ekzekutive të APD-së.

Më herët, në krye të kësaj drejtorie ishte Florel Tola.

Nga njoftimi i APD-së, mësohet se Myshketa është diplomuar në Shkencat Mjekësore dhe Administrim Publik.

Për rreth 5 vite, ai ka punuar pranë Inspektoratit Shtetëror Shëndetesor, Dega Rajonale, Qarku Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kurba e koronavirusit në Itali ka filluar të bjerë.

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga qever

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive ka deklaruar se rënia e rasteve të të pr

Dalin për herë të parë pamje nga brenda spitalit Infektiv në Tiranë ose ndryshe i inauguruar me emrin e ri COVID 1.

Një pallat në lagjen nr.3 në Durrës, pranë godinës së bashkisë, po rrezikon të kthehet në një vatër të re të Covid-19.

Pas më shumë se tre ditësh, autoritetet po përgatisin planin për evakuimin e emigrantëve shqiptarë, të cilët janë bllokuar në tokën neutr

Pas debatit mes mazhorancës dhe opozitës për numrin e paktë të testeve reagon edhe Komiteti Teknik i Ekspertëve.

Edhe industria e Call Center është duke nisur shkarkimet masive të punonjësve për shkak të prekjes nga tërheqja e klientëve si pasojë e p

Për ata që tashmë kanë hyrë në javën e katërt të karantinimit, ditët i lënë vendin njëra-tjetrës dhe ndoshta edhe datat ngatërrohen.