Jahti luksoz "IRA" ndalesë disa ditore në portin e Durrësit (FOTO)

27/08/2019 - 13:20

Prej ditës së hënë në portin e Durrësit është akostuar në kalatën nr.4, jahti luksoz "IRA".

Nga APD mësohet se ekuipazhi i cili përbëhet prej10 personash, ka planifikuar ndalesë disa ditore në qytetin e Durrësit.

Super-jahti ka gjatësi rreth 42 metër dhe mban flamurin e Ishujve Marshall.

Familja e biznesmenit ukrainas po shijon bregdetin dhe qytetin turistik.

Gjatë muajit gusht në kalatën nr. 4 të portit të Durrësit janë ankoruar 70 jahte dhe motoskafe turistikë.

Ndërkohë, nga fillimi i muajit qershor në portin më të madh të vendit janë akostuar 264 jahte dhe motoskafe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga përfundimi i afatit të aplikimit online të qytetarëve të Durrësit në platformën e rindërtimit “Shtëpia i

Ambasada gjermane në Tiranë bën të ditur se Gjermania do të njohë së shpejti patentat shqiptare, pasi deri tani është bërë një hap shumë

Gjykata e Tiranës ka çuar për gjykim dosjen ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili ndodhet prej katër muajsh në arrati dh

Prokurori i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë Olsian Çela priti sot në një takim zyrtar delegacionin e Zyrës së Prokurorisë Federal

Në studion e emisionit “Shqipëria Live”, nga ku ishte dhe i ftuar gazetari Marim Mema u shpreh se ka një projekt të madh për ndërtimin e

Një studim i ri ka zbuluar se rreziku për obezitet tek fëmijët rritet kur flenë gjumë vonë.

Në portin e Durrësit janë prenotuar 20 kroçera dhe veliera për sezonin e ardhshëm turistik.

Detaje të reja janë zbardhur nga rrëmbimi dhe më pas vrasje e Jan Prengës më 17 janar në qytetin e Kamzës.

Zbardhen konkluzionet përfundimtare për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani, i cili doli para Kolegjit të Posaçëm i