Kompania greke e infrastrukturës portuale viziton portin e Durrësit

28/06/2018 - 13:33

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i APD, Afrim Bakaj, priti sot paradite përfaqësuesit e një kompanie të njohur greke, që operon në fushën e infrastrukturës portuale.

Në takimin e zhvilluar në mjediset e Drejtorisë së APD, Panagiotis Davios, drejtor rajonal për Ballkanin dhe detin Balltik, dhe Menaxheri i përgjithshëm i kompanisë, Yannis Nikolitis, shfaqën interes të veçantë për funksionimin e portit më të madh të vendit, si dhe për projektet e afërta të tij.

Specialistët e APD prezantuan historikun dhe ndryshimet pozitive në portin e Durrësit, duke u ndalur veçanërisht në projektet e infrastrukturës portuale, pjesë e investimeve të ardhshme.

Përfaqësuesit nga Greqia thanë se një projekt të ngjashëm për shtimin e sipërfaqes së kalatës dhe thellimin e basenit e kanalit hyrës të tij, kompania që ata drejtojnë po e realizon në një nga portet e Ukrainës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë i thotë jo projektit “Drejtësia” në Durrës.

Prokurorisë së Krujës i kanë mjaftuar një muaj e gjysëm hetime që të finalizojë me sukses dosjen penale kundër Rexhep Rrajës, djalit të d

2700 aplikantë do t'i nënshtrohen sot konkursit për të qenë pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shtetit.

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime e vranësira të shpeshta në të gjithë territorin e vendit.

Kryeministri Edi Rama deklaroi se pas datës 1 Janar 2019-të në Shqipëri do të mbyllen të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë, por nuk tha

Nesër Gjykata e Krimeve të Rënda, pritet të vendosë për fatin e dosjes së çështjes së bujshme “Tahiri”, por ish-ministri i Brendshëm shfa

Ka shkuar disa kilometra radha e automjeteve mbrëmjen e sotme në aksin Durrës – Tiranë.

Opozita mesa duket ka bashkëpunëtorë edhe në radhët e Policisë së Shtetit .

OSHEE, në një njoftim për mediat, ka bërë më dije se nesër në Tiranë do të ketë ndërprerje në disa zona.

Edhe përgjatë javës së tretë të muajit tetor, sërish në vendin tonë do të mbizotërojnë temperatura të ngrohta, të cilat janë jonoramle pë