Mbërrijnë në Durrës transformatorët e rinj të OSHEE-së

10/01/2020 - 15:53

Pjesë e përpunimit të mallrave gjatë kësaj jave në portin e Durrësit kanë qenë dhe dy transformatorë elektrikë, të cilët do të shfrytëzohen nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE).

APD njofton se pajisjet e specializuara kanë mbërritur në portin detar me anijen “Atlantic South”, ndërsa procesi i shkarkimit është realizuar pranë kalatës numër 5 të portit.

Transformatorët me peshë përkatësisht 43 dhe 46 ton po transportohen tashmë me automjete të specializuar drejt Farkës dhe Fushë Kuqes, ku do montohen në n/stacionet elektrikë të menaxhuar nga OSSHE.

Procesi i përpunimit të mallrave në kalatat portuale vijon me intensitet, ku në terminalin e Konteinerëve po vijon sot shkarkimi i 280 konteinerëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pasi babai i saj vrau nënën dhe ndërsa ka varrosur të ëmën, vajza e të ndjerës Hajdije Tasuni ka postuar një mesazh shumë të ndj

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama ka kërkuar ruajtjen e qetësisë dhe mos përhapjen e panikut nga koronavirusi, drejtori i kadastrës E

Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të madh të azilkërkues

Bashkia e Durrësit ka shpallur dy vende të lira pune.  Për të dy vendet vakante ftohen të gjithë kandidatët e interesuar të dorëzojnë dok

Në prill të vitit të kaluar Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD) inauguroi dy investime të mëdha të bëra në fushën e Multime

Janë përzgjedhur 4 kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Miratohet lista e tretë me 1588 emra të rinj që do të përfitojnë subvencionimin e qirasë në Durrës.

Gjykata Kundër Krimit të Oranizuar ka vendosur sot sekuestro të pronave të Altin Hajrit, i shpallur në kërkim për vrasjen e Jan Prengës.