Mbërrin në portin e Durrësit jahti luksoz me gjatësi 86 metra

30/06/2018 - 11:13

Një jaht luksoz me gjatësi 86 metra ka mbërritur mbrëmjen e kaluar në portin e Durrësit, ndërkohë që në kalata vijon përpunimi i 5 anijeve me 15.500 ton kripë, çimento dhe skrap, si dhe 36 kontejnerë.

Jahti "I Dinasty" me flamur britanik ka lundruar nga ishujt e Greqisë drejt Durrësit, ndërsa në portin më të madh të vendit vazhdojnë të ankorohen veliera dhe jahte turistike të përmasave të ndryshme. 

Sot paradite rreth orës 08.00 kanë mbërritur në Terminalin përkatës edhe dy tragetet e linjës Bari-Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë i thotë jo projektit “Drejtësia” në Durrës.

Prokurorisë së Krujës i kanë mjaftuar një muaj e gjysëm hetime që të finalizojë me sukses dosjen penale kundër Rexhep Rrajës, djalit të d

2700 aplikantë do t'i nënshtrohen sot konkursit për të qenë pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shtetit.

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime e vranësira të shpeshta në të gjithë territorin e vendit.

Kryeministri Edi Rama deklaroi se pas datës 1 Janar 2019-të në Shqipëri do të mbyllen të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë, por nuk tha

Nesër Gjykata e Krimeve të Rënda, pritet të vendosë për fatin e dosjes së çështjes së bujshme “Tahiri”, por ish-ministri i Brendshëm shfa

Ka shkuar disa kilometra radha e automjeteve mbrëmjen e sotme në aksin Durrës – Tiranë.

Opozita mesa duket ka bashkëpunëtorë edhe në radhët e Policisë së Shtetit .

OSHEE, në një njoftim për mediat, ka bërë më dije se nesër në Tiranë do të ketë ndërprerje në disa zona.

Edhe përgjatë javës së tretë të muajit tetor, sërish në vendin tonë do të mbizotërojnë temperatura të ngrohta, të cilat janë jonoramle pë