Moti i keq/ Çfarë do ndodhë sot me lundrimet Durrës-Bari

13/11/2019 - 09:50

Situata e paqëndrueshme meteorologjike, e cila vazhdon të jetë prezente në Gjirin e Durrësit, ka ndikuar edhe në veprimtarinë e Portit të Durrësit.

Asnjë nga tragetet e linjës me brigjet italiane nuk është nisur nga Porti i Durrësit mbrëmjen e kaluar, ndërsa mëngjesin e sotëm rreth orës 08:30 është nisur trageti Durrës-Bari.

Po ashtu edhe nga Porti i Barit nisja e tragetit të linjës është me vonesë dhe pritet të mbërrijë në Portin e Durrësit pas mesditës.

Forca e erës pritet të rritet dhe për pasojë është ndërprerë përkohësisht përpunimi i anijeve tregtare.

Nuk është rregjistruar asnjë incident deri në këto momente, ndërkohë që APD bën me dije se janë në monitorim të vazhdueshëm të situatës. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qarku i Durrësit është qarku i tretë më i madh në Shqipëri pas Tiranës dhe Fierit ku jeton 10,1 % e popullsisë.

Disa ditë më parë në vizitën tek familja Lala, një ndër të prekurat më rëndë prej tërmetit, kryeministri Rama iu hakërrye kryebashkiakut

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në Londër: “Ne kemi nevojë për një konferencë solidariteti pë

Kompania “Ventouris Ferries” vjen me një ofertë mjaft të favorshme për udhëtarët për periudhën 15 korrik-3 shtator 2020.

Më 5 dhjetor 2019, komanda e Forcës Detare në Plepa njoftoi se në kuadër të emergjencës civile të shkaktuar pas tërmetit, në Shqipëri mbë

Kryeministri Edi Rama ishte sërish në Durrës mbrëmjen e sotme duke inspektuar disa nga objektet ku janë realizuar shembjet dhe po tërhiqe

Zv/ministrja Rovena Voda ka dalë mbrëmjen e sotme me një tjetër deklaratë për shtyp, për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Forcat xheniere të FA në bashkëpunim me IKMT kanë vijuar edhe këtë të enjte punën për shembjen e ndërtesave të shkatërruara nga tërmeti t

Kryeministri Edi Rama ka pritur ditën e sotme në zyrën e tij inxhinieren e njohur Luljeta Bozo, teksa i ka kërkuar që të bëhet pjesë e ek

Dëmet e tërmetit të 26 nëntorit shkatërruan me mijëra banesa në vendin tonë.