Moti i keq, vonohen tragetet, ja kur mbërrijnë nga Bari në Durrës

04/11/2019 - 08:37

Moti i keq me reshje shiu dhe erë të fuqishme, ka ndikuar dhe në vonesën e trageteve që udhëtojnë përmes portit të Durrësit. Në det të hapur forca ka arritur deri në 7 ballë bëjnë me dije nga porti i Durrësit.

Dy tragetet nga Bari janë nisur me vonesë dhe sipas të dhënave nga Kapitaneria, mbërrijnë në orën 14:00 në portin e Durrësit.

“DurrësLajm” mëson se Kapitaneria ka pezulluar lundrimet për anijet e vogla peshkarexha, ndërsa anijet tregtare nuk janë pezulluar.

Një anije me kontejnerë u nis mëngjesin e kësaj të hëne, ndërsa një anije me karburant po hyn në portin e karburanteve.

Reshjet e shiut kanë shkaktuar trafik të rënduar në mëngjes në akset kryesore të qytetit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është konfirmuar në detyrë prokurori i Apelit në Vlorë, Kleanth Zeka. Vendimi u mor sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar shpalljen e një vendi vakant për Drejtor, në Drejtorinë e Forcës së Sigurisë Portuale Durrës.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.

OSHEE Durrës bën të ditur se ka bërë investime në zonën e Plazhit (lagja nr.13), rrugën “Pavarësia” dhe në zonën e Shkozetit (lagja nr.14

Të gjithë personat që do të duan të errësojnë xhamat e automjeteve duhet ta bëjnë këtë sipas kuadrit të ri ligjor të miratuar përndryshe

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt ka prezantuar në Vienë ditën e sotme raportin vjetor të punës së OSBE-së në Shqipëri për

Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të