Pas dy muajsh ndërprerjeje, rikthehen lundrimet nga Durrësi drejt Ankonës

06/05/2020 - 15:03

Rikthehen pas dy muajsh ndërprerjeje, lundrimet me traget për kamionet, drejt portit të Ankonës nga porti i Durrësit.

Lundrimi i parë do të jetë këtë të premte datë 8 maj nga Ankona drejt Durrësit, ndërsa të dielën më 10 maj linja e Ankonës do të niset edhe nga Durrësi.

Nisjet përgjatë ditëve të javës do të jenë si më poshtë:

Durrës - Ankona // E enjte dhe e diel

Ancona - Durrës // E mërkurë dhe e premte

Më poshtë, “DurrësLajm” publikon dhe kalendarin e udhëtimeve të muajit maj 2020, për nisjet Ankona-Durrës dhe Durrës-Ankona.

Pas përhapjes së koronavirusit në vendin tonë në fillim të marsit, porti i Durrësit ndërpreu lundrimet drejt Ankonës, ndërsa drejt Barit lëvizja ka vijuar rregullisht pa asnjë ditë ndërprerje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vitet e fundit ne kemi parë shumë kronika lajmesh, por edhe kemi dëshmuar me sytë tanë se si grupe emigrantësh sirianë futen në Shqipëri

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme përmes një njoftimi i ka vënë në dijeni qytetarët shqiptarë se, Mali i Zi që prej datës 1 qersh

Institucioni i Avokatit të Popullit ka nisur shqyrtimin e rastit të dhunimit të të riut rom nga policia bashkiake.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here do të

Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë numrin më të lartë

Zbulohen të tjera detaje nga vendimi i paligjshëm për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Shqipëria po shqyrton mundësinë që të legalizojë kultivimin e marijuanës mjekësore.

Reforma në drejtësi duhet të ecë përpara, hap pas hapi!

6 muaj nga tërmeti i 26 nëntorit, kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana bën një bilanc të punës së bërë përgjatë këtyre muajve të vështi

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor ka paralajmëruar autoshkollat që ushtrojnë aktivitetin e tyre se nëse nuk do t