Polumbarët e APD-së në shërbim të portit dhe qytetit të Durrësit (FOTO)

30/10/2019 - 16:57

Fatbardh Omeri dhe Eduart Plaku, janë dy palombarët e APD-së, të cilët veç detyrave të përditshme për kontrollet nënujore brenda basenit portual, angazhohen dhe në misione shpëtimi jashtë Portit.

Të instaluar edhe me pajisjet speciale në kalatën 0, dy profesionistët zhytës kryejnë kontrolle sistematike të pjesës nënujore të kalatave, si dhe në rastet e vizitave të anijeve të veçanta në portin më të madh të vendit tonë.

Siç shkruhet në njoftimin e publikuar në Facebook, gjatë sezoni veror që sapo lamë pas, në bashkëpunim me drejtorinë e Shërbimeve Operacionale në APD-së, ata punuan për ta kthyer për herë të parë kalatën 4 në vendin e akostimit të sigurtë të jahteve dhe skafeve turistike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është mbledhur këtë të premte Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Në dy vite ALUIZNI, sot Kadastra ka legalizuar 7100 apartamente dhe 620.000 m² ndërtim në Tiranë.

Informacinet sekrete të Shërbimit Informatik Shqiptar (SHISH) janë të rrezikuara, nga sulmet kibernetike pirate.

Armët ilegale në duar të popullsisë në Ballkan ushqejnë krimin e organizuar e sulmet terroriste në Europë, thotë për DW Markus Bleinb

Sokol Sula ka dhënë dorëheqjen nga detyra e drejtorit të Forcave të Sigurisë Portuale, në portin e Durrësit.

Është konfirmuar në detyrë prokurori i Apelit në Vlorë, Kleanth Zeka. Vendimi u mor sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar shpalljen e një vendi vakant për Drejtor, në Drejtorinë e Forcës së Sigurisë Portuale Durrës.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3