Prezantohet drejtori i ri i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu

29/10/2019 - 11:15

Mëngjesin e së hënës, është prezantuar drejtori i ri i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu.

Në ambientet e Autoritetit Portual Durrës, Kryetarja e Bordit Drejtues, Viola Haxhiademi, njohu të pranishmit me vendimin e Këshillit për të pranuar dorëheqjen e ish-drejtorit, Agron Tare, ndërsa ka prezantuar pasardhësin në këtë detyrë, Pirro Vengu.

Tare ka falënderuar stafin për punën e deritanishme dhe uroi Vengun për detyrën e re.

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i APD-së, Pirro Vengu, nënvizoi besimin që i është dhënë nga drejtuesit e qeverisë dhe dikasteri i MIE, ndërsa kërkoi më shumë impenjim për realizimin e objektivave për të ardhmen.

“Prioritet i punës sime në vijim mbetet siguria e portit, ruajtja e trendit financiar me ritmet e deritanishme dhe zhvillimi i mëtejshëm i nyjes më të rëndësishme të Shqipërisë”, tha kreu i sapo emëruar i APD-së.

Pirro Vengu vjen në krye të APD-së pas një eksperience drejtuese disa vjeçare, fillimisht pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe së fundmi pranë Këshillit të Ministrave, ku ka drejtuar për dy vite Departamentin e Administrimit, Transparencës dhe Antikorrupsionit (DATAK).

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Informacinet sekrete të Shërbimit Informatik Shqiptar (SHISH) janë të rrezikuara, nga sulmet kibernetike pirate.

Armët ilegale në duar të popullsisë në Ballkan ushqejnë krimin e organizuar e sulmet terroriste në Europë, thotë për DW Markus Bleinb

Sokol Sula ka dhënë dorëheqjen nga detyra e drejtorit të Forcave të Sigurisë Portuale, në portin e Durrësit.

Është konfirmuar në detyrë prokurori i Apelit në Vlorë, Kleanth Zeka. Vendimi u mor sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar shpalljen e një vendi vakant për Drejtor, në Drejtorinë e Forcës së Sigurisë Portuale Durrës.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.

OSHEE Durrës bën të ditur se ka bërë investime në zonën e Plazhit (lagja nr.13), rrugën “Pavarësia” dhe në zonën e Shkozetit (lagja nr.14