Projekti "LOCATIONS" mbledh partnerët në portin e Durrësit (VIDEO)

08/05/2018 - 16:29

Partnerët e projektit "LOCATIONS –Low Carbon Transport in Cruise Destinations Cities", nisën sot në Durrës takimin e përbashkët me qëllim përmirsimin e e logjistikës në lidhje me lundrimin dhe planifikimin e transportit.

Të pranishmit që mbërritën në APD nga portet e Lisbonës, Malagës, Zadarit, Rijekës, Ravenës, Durrësit dhe Triestes i përshëndeti zv. Drejtorja Ekzekutive, Sonila Toska, e cila vlerësoi përgatitjen e sektorit të projekteve në APD për këtë proces bashkëpunimi.

Më pas përshëndetën edhe kreu i Departamentit të Transportit në Institutin e Transportit, Bujar Kotrri si dhe shefi i Zyrës së Menaxhimit të projekteve, Fabio Tomasi.

Për dy ditë në sallën e Trajnimeve në Durrës me radhë do të vijojnë diskutimet sipas një programi të parapërgatitur. Ky është Takimi i katërt në kuadër të projektit ku janë përfshirë shtatë qytete –port evropiane.

LOCATIONS –Low Carbon Transport in Cruise Destinations Cities- Porti i Durrësit është në partneritet me 6 qytete porte të Europes në Itali, Portugali, Spanjë, dhe Kroaci.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej kohësh, mediat holandeze kanë treguar se si emigrantët shkojnë në Moerdijk, qëndrojnë atje dhe përpiqen të fshihen nëpër kamionë që

Sipas MeteoAlb, orët e paradites së kësaj të marte do dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në bregdet dhe zonat e ulëta, po

Në studion e emisionit “Opinion” gazetarja Klodiana Lala ka lexuar një fragment nga dosja në ngarkim të personave të bandës së Avdylajve.

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka dhënë një këshillë të gjithë atyre që kanë aplikuar për Lotarinë.

Me ftesë të kreut të shtetit austriak, Alexander Van der Bellen, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nis këtë të hënë për një vizitë sht

Policia e Shtetit ka publikuar sot listën me fituesit e fazës së parë për “Patrullë e Përgjithshme” që do të kalojnë në testin fizik.

Në zonën e ish-Kënetës apo "Durrësin e Ri", është ngritur një zyrë e Policisë së Shtetit, për t’i ardhur në ndihmë banorëve të njësisë ad

Drejtori i Patentave, Arben Isaraj, ka dhënë dorëheqjen pas arrestimit të vëllait të tij për trafik narkotikësh.