Rama takim sekret në Durrës me miliarderin britanik

16/09/2019 - 15:46

Jahti luksoz i pasanikut Nathainel Rothschild

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathainel Rothschild.

Burime për "DurrësLajm" bëjnë të ditur se kreu i qeverisë është në takim me miliarderin britanik që prej orës 13:00, në jahtin e këtij të fundit.

Jahti "Planet Nine" i Rothschild ka mbërritur në portin e Durrësit mëngjesin e kësaj të hënë rreth orës 07:00.

Jahti superluksoz është i gjatë 73 metra dhe ka një vlerë prej 100 milionë eurosh.

Nuk dihet ende arsyeja e vizitës së miliarderit britanik në vendin tonë dhe detaje rreth takimit të tij me kryeministrin Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teksa mbrëmjen e së mërkurës vulosi përfundimisht JO-në për fillimin e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, presidentit fr

100 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar sot, nga të cilët 43 nga Franca, 5 nga Belgjika dhe 52 nga Gjermania.

Pas gjestit të ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Berndt Borchardt, i cili pak ditë më parë u tregoi gishtin e mesit banorëve të “Astrit”

Projekti me vlerë rreth 285 milionë lekë dhe i financuar nga qeveria dhe ministria e Financave synon t’i japë një pamje komplet ndryshe s

Jep dorëheqjen kreu i Urbanistikës në bashkinë e Durrësit.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar për operacionin policor të zhvilluar sot në qytetin e Vlorës, ku u arrestua personi i arr

Në një vit në Shqipëri prodhohen 26 mijë tonëqese plastike.

Në Autoritetin Rajonal të Ushqimit në Durrës është komanduar drejtuesi i ri.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për 10 të arrestuarit pas protestës së të dielës në zonën e Astirit.