Rinisin normalisht lundrimet e trageteve nga Porti i Durrësit drejt Italisë

02/01/2020 - 21:30

Kanë rinisur normalisht lundrimet e trageteve nga Porti i Durrësit në drejtim të brigjeve Italiane dhe anasjellas. Nga qendra e informacionit të APD-së, mësohet se mëngjesin e sotëm (2 janar). kanë mbërritur sipas orareve të parashikuara, tragetet “Rigel II” dhe “Af Marina”, të cilët kanë lundruar gjatë natës nga Bari drejt brigjeve tona.

Në mbrëmje nga Porti i Durrësit do të nisen 3 tragete, në drejtim të Barit dhe Ankonës.

Ndërkohë, në kalatat portuale janë akostuar 2 anije tregtare, ndërsa priten në ditët në vijim dhe 7 të tjera, të cilat do të sjellin në vendin tonë mallra të ndryshëm si grurë, kripë, ure, melaminë, llamarinë, etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pasi babai i saj vrau nënën dhe ndërsa ka varrosur të ëmën, vajza e të ndjerës Hajdije Tasuni ka postuar një mesazh shumë të ndj

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama ka kërkuar ruajtjen e qetësisë dhe mos përhapjen e panikut nga koronavirusi, drejtori i kadastrës E

Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të madh të azilkërkues

Bashkia e Durrësit ka shpallur dy vende të lira pune.  Për të dy vendet vakante ftohen të gjithë kandidatët e interesuar të dorëzojnë dok

Në prill të vitit të kaluar Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD) inauguroi dy investime të mëdha të bëra në fushën e Multime

Janë përzgjedhur 4 kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Miratohet lista e tretë me 1588 emra të rinj që do të përfitojnë subvencionimin e qirasë në Durrës.

Gjykata Kundër Krimit të Oranizuar ka vendosur sot sekuestro të pronave të Altin Hajrit, i shpallur në kërkim për vrasjen e Jan Prengës.