"Sea Cloud" rikthehet për herë të katërt në Durrës (FOTO)

06/09/2019 - 13:31

"Sea Cloud" rikthehet për herë të katërt në portin e Durrësit, 2279 turistë që nga fillimi i këtij viti.

Veliera "Sea Cloud" më 61 turistë të huaj në bord, nga SHBA, Argjentina, Paraguaj, Gjermania, Italia dhe Kanadaja është ndalur sërish në Durrës, duke mbyllur kështu edhe turet e vitit 2019 në portin më të madh të vendit.

"Sea Cloud" është bregdëzuar mëngjesin e së dielës dhe ka qendruar për rreth 12 orë në portin e Durrësit, ndërsa ka vijuar lundrimin drejt Sarandës, qytetit tonë jugor.

Ndërkohë që deri më 10 nëntor në kalatat e portit më të madh të vendit do të akostohen edhe kroçerat "Nautica", "La Belle de L'Adriatique", "Sirena", "Amera" dhe "Silver Shadow".

13 kroçera/veliera me 2279 turistë kanë vizituar portin e Durrësit që nga fillimi i këtij viti, ndërsa numri i jahteve të madhësive të ndryshme në të njejtën periudhë arrin shifrën 347.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pjesa e parë e ditës këtë të mërkurë, do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, por orët e mesditës dhe pasdites do të shtojn

Sot e kësaj dite vrasja e Fatmir Haklajt dhe Sami Kërrnajës është ende e pazbardhur nga instancat ligjzbatuese.

Fllanza Dardha jetonte në një garsoniere në lagjen numër dy të qytetit të Durrësit deri mëngjesin e 26 nëntorit 2019.

Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga përfundimi i afatit të aplikimit online të qytetarëve të Durrësit në platformën e rindërtimit “Shtëpia i

Ambasada gjermane në Tiranë bën të ditur se Gjermania do të njohë së shpejti patentat shqiptare, pasi deri tani është bërë një hap shumë

Gjykata e Tiranës ka çuar për gjykim dosjen ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili ndodhet prej katër muajsh në arrati dh

Prokurori i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë Olsian Çela priti sot në një takim zyrtar delegacionin e Zyrës së Prokurorisë Federal

Në studion e emisionit “Shqipëria Live”, nga ku ishte dhe i ftuar gazetari Marim Mema u shpreh se ka një projekt të madh për ndërtimin e

Një studim i ri ka zbuluar se rreziku për obezitet tek fëmijët rritet kur flenë gjumë vonë.